28.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Kanlı saldırıda yeni gelişme! Açıklama geldi: İrtibat kuruldu

  • Türkiye / Haberler / Gündem
  • 28 Ocak 2021
  • Kanlı saldırıda yeni gelişme! Açıklama geldi: İrtibat kuruldu için yorumlar kapalı
  • 379 KEZ OKUNDU

Son dakika haber… Liberya bayraklı İngiliz şirketine ait M/V Mozart adlı gemiye saldırarak 1 Azeri denizciyi öldürdükten sonra 15 Türk denizciyi kaçıran deniz haydutlarıyla ilk temas kurulduğu açıklandı. Boden Denizcilik’ten yapılan açıklamada ‘15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir’ denildi. Öte yandan CNN Türk canlı yayınına katılan Boden Denizcilik Genel Müdürü Levent Karsan da ‘Ben görüşmedim ama sorumlu arkadaşlarımız 15 arkadaşla tek tek görüştüler’ diyerek detayları paylaştı.

Kanlı saldırıda yeni gelişme! Açıklama geldi: İrtibat kuruldu

Son Güncelleme 28 Ocak 2021 by admin

Nijerya açıklarında kaçırılan M/VMozart adlı konteyner gemisinde korsanlar tarafından rehin alınan 15 Türk denizci hakkında Boden Denizcilik’ten açıklama yapıldı. Açıklamada, 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi olduğu, yara almadıkları belirtildi.

Nijerja açıklarında M/VMozart adlı konteyner gemisi korsanlar atrafından kaçıırlmış, 15 Türk denizci rehin alınmıştı. Boden Denizcilik’ten konu hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada, “23 Ocak 2021 tarihinde Sao Tome açıklarında kaçırılan konteyner gemisi MOZART’ın mürettebat üyeleriyle iletişim kurmuştur. Bu kapsamda 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir. Boden Denizcilik ve Boden Denizcilik’in Borealis Denizcilik’teki ortakları ilk ve tek öncelikleri olan ekip arkadaşlarının en hızlı bir şekilde serbest bırakılmalarını sağlamak için tüm çabayı göstermeye devam etmekte ve alıkonan denizcilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olmayı sürdürmektedir. Boden ve Borealis Denizcilik, mürettebatının ve mürettebat ailelerinin güvenlik ve sağlığının korunması için konu ile ilgili ek bir yorumda bulunmayacaktır.” denildi.

GENEL MÜDÜRDEN AÇIKLAMA

Boden Denizcilik Genel Müdürü Levent Karsan CNN Türk’te yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Hepimize geçmiş olsun. Tüm personelimin sağlığının yerinde olduğu konusunda gemi kaptanı ve diğer personelle konuşularak teyit yapıldı.

Ben görüşmedim ama sorumlu arkadaşlarımız 15 arkadaşla tek tek görüştüler. Ben de dinledim bu görüşmeyi.

Öncelikle ilk haber verdiğimiz aileler oldu. Bizden herhangi bir şey talep etmediler. İstanbul ofisi tekniktir. Yabancı bayraklı bir gemidir. Biz gemi armatörüne yönlendirdik korsanları.

Biz telefon numarasını verdik kriz merkezinin. Onlar da aramışlar. Tek tek personellerle görüşüp sağlık bilgisini almışlar. Çok hassas bir konudur bu.

Şirket olarak en hızlı çözüm için görüşmeleri uzman bir ekip gerçekleştiriyor. Bu konuda tecrübeliler. Ne gerekiyorsa hiçbir maddi imkan esirgenmeden, tek konsantre olduğumuz konu budur. Şirketten de her türlü maddi imkanın kullanılacağı bilgisini almış durumdayız.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  İki yuva birden yıktı! Önce yeğeninin, ardından kız kardeşinin kocasıyla aşk yaşadı

Bu tip görüşmeler ve sonuca en kısa zamanda personelin ülkesine dönüştürülme aşamasında konusunda uzman kişiler var. Uzmanlar tarafından götürülecek bir konu. Bizim yapabileceğimiz bir konu değil. Doğru kişiler tarafından konu ele alındı. Biz de her türlü maddi imkanı sağlayacağız.

Ailelere haber verdiğimiz anda diğer hattan da bize desteğini esirgemeyen tüm devlet adamlarına bu bilgileri ilettik.

KURTULAN MÜRETTEBAT TÜRKİYE’YE GELİYOR

Nijerya açıklarında kaçırılan Mozart gemisinden kurtarılan 3 mürettebat Türkiye’ye getiriliyor.

Alınan bilgiye göre, Gine Körfezi’nde Mozart gemisine düzenlenen baskın sırasında kurtulan Furkan Yaren ve İlhan Süha Tatlıgül ile baskın sırasında yaralanarak tedavisi tamamlanan Bahadır Yeşilalan, Gabon’un başkenti Librevil’den İstanbul’a gelecek uçağa binecek.

Yarın Librevil-İstanbul seferini yapacak THY’ye ait uçağın 30 Ocak Cumartesi saat 03.30’da İstanbul Havalimanı’nda olması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ