27.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde salondakilere sesleniyor

  • Türkiye / Haberler / Gündem
  • 24 Mart 2021
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde salondakilere sesleniyor için yorumlar kapalı
  • 525 KEZ OKUNDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde salondakilere sesleniyor

Son Güncelleme 24 Mart 2021 by

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde salondakilere sesleniyor. Günlerdir heyecanla beklenen AK Parti 7.Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda başladı. Partilileri selamlayıp kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalabalığa sesleniyor.

AK Parti 7.Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu’nda saat 10.00’da başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongre salonuna 10.40 civarında geldi. Öncesinde dışarıda kendisini bekleyen kalabalığı selamlayan Cumhurbaşkanı, burada kısa bir konuşma yaparak salona girdi. Coşkulu kalabalığı burada da eşi Emine Erdoğan ile selamlayan Erdoğan, devamında kürsüye çıkarak ‘2023’ün manifestosu olacak’ dediği konuşmasına başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

‘Adana hoş geldin. Alem düşman kesilse, gönül senden vazgeçmez Adıyaman hoş geldin. Afyonkarahisar hoş geldin. Gökte yıldızım ayım, yerde sarayımsın, Aksaray hoş geldin. Kızıl elmaya koşan şehzadelerin şehri Amasya hoş geldin. Cumhuriyeti kuran başkentim Ankara hoş geldin… Senin gibi yâri olan neyler ayvayı narı, Artvin hoş geldin. Dağları bağ, vadileri altın deresi Balıkesir hoş geldin. Coğrafyanın kalbinde zümrütten bir nakışsın Bartın hoş geldin. Türkünü Dicle söyler, akar gönülce söyler Batman hoş geldin. Bayburt hoş geldin. 7 asırlık devlet çıkar rüyandan Bilecik hoş geldin. Oğul balım dağ çiçeğim, bin gönüllüm, Bingöl hoş geldin. Dünya durdukça yazılmaz bir daha senin yazdığın destan Çanakkale hoş geldin. Çok yaşasın yarenler Çankırı hoş geldin. Al yeşil ırmakları kuşanıp da mı geldin Çorum hoş geldin. Kaç yıl oldu efeler biz bu sevdaya düşeli Denizli hoş geldin. Diyarbakır hoş geldin. Mertçe durur sözünde Konuralp’in izinde Düzce hoş geldin. Fatihler senden çıkar, Fetihler senden başlar Edirne hoş geldin. Fırat’ın türküsünü en güzel Gakkoş söyler Elazığ hoş geldin. dadaşım, ak alnına Palandöken imrenir Erzurum hoş geldin.

‘BİR SEMTİNİ BİLE SEVMEYE ÖMRÜN YETMEDİĞİ İSTANBUL HOŞ GELDİN’

Şairimsin, gazimsin, iki gözümün Gaziantep hoş geldin. Güzelliğin ile dünya durdukça durasın Giresun hoş geldin. Gönül bahçemin gümüş goncası Gümüşhane hoş geldin. Dağlar arasında lale çiçeğim Hakkari hoş geldin. Ülkemin altın ışığı Hatay hoş geldin. Serhatı bekleyen nazlı ovam Iğdır hoş geldin. Gülleri güzel, kendi gülünden güzel Isparta hoş geldin. Dünyanın etrafında dönüp durduğu bir semtini sevmeye bir ömrün bile yetmediği İstanbul hoş geldin. Efesi ile dünyasında biriciksin, İzmir hoş geldin. Maşallah… Edelere kahramanlık herkesten çok yakışır, Kahramanmaraş hoş geldin. Medeniyet mirası, güzellikler atlası Karabük hoş geldin. Türkçe’mi bayrak olup dalgalandıran Karaman hoş geldin. Milletim sana aşık Kars hoş geldin. Canıma can katar her yanın Kastamonu hoş geldin. Bir yârim var Erciyes’e yaslanır Kayseri hoş geldin. Bozlakların türkülerin ruhu var toprağında Kırıkkale hoş geldin. Mertler, yiğitler ili Kırklareli hoş geldin. Ahi Evran’dan Neşet Ertaş’a Kırşehir hoş geldin. Kilis hoş geldin. Akçakoca’nın sevdası Kocaeli hoş geldin. Mevlana’dan bilgelik ocağı, Selçuklunun başkenti Konya, hoş geldin. Sizler her biriniz birer şarkısınız. Pınarlardan berrak, çinilerden güzelsin Kütahya hoş geldin. dünyada eşi bulunmaz, dağın bile bey senin Malatya hoş geldin. Gediz ovasının Fatihler yetiştiren ilim irfan ocağı Manisa hoş geldin. Taşa işlenen şiirim, medeniyet mirasım Mardin, hoş geldin. Gönlü Toroslardan yüce Mersin hoş geldin. Seni görmeyenler güzel gördüm demesin, Muğla hoş geldin. Açtın Anadolu’yu Türklere, Muş hoş geldin. Hacı Bektaş’tır pirimiz, Nevşehir hoş geldin. Tarihi çağlar aşan Niğde hoş geldin. Bağrına yaslanmış sevinir Karadeniz, Ordu hoş geldin. Hareketlim, kadirlim, kıymetlim, Osmaniye hoş geldin. Baba ocağım Rize, kurban olurum size Rize hoş geldin. Destan şehrimiz, bayrak şehrimiz Sakarya hoş geldin. İlelebet sönmeyecek İstiklal meşalemsin Samsun hoş geldin. Marifet namemsin Siirt hoş geldin. Karadeniz seni takar zümrüt diye sinesine Sinop hoş geldin. Aşık Veysel’in sazını çaldığı alimler, şairler şehri Sivas hoş geldin. Şanına ceylanına, bağrında yatan peygamberlerine kurban Şanlıurfa, Şanlıurfa hoş geldin. Hazreti Nuh’un şehri Şırnak hoş geldin. Tekirdağ hoş geldin. Kendisi bir bağ içinde, bizim gönlümüz onun içinde Tokat hoş geldin. İnsanına doyulmaz, tadına doyulmaz Trabzon hoş geldin. Bin bir güzelliğin cem olup adını verdiği şehir Tunceli hoş geldin. Efesi dünyaya meydan okuyan Uşak hoş geldin. Gölü ile tarihi ile sarsılsa da hep ayağa kalkan azmi ile Van, hoş geldin. Bin bir rengin yuvası, güzellikler ocağı Yalova hoş geldin. Yiğidi yaman, yüreği sağlam, Bozok diyarı Yozgat hoş geldin. Kara kaşları ferman yazdıran Zonguldak hoş geldin.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  4.Orhan Kemal Edebiyat Festivali başlıyor

‘KALBİ MEMLEKET SEVDASI İLE ÇARPAN TÜM VATANDAŞLARIMIZI SELAMLIYORUM’

Yüzlerce milyon kardeşimizle, milyarlarca dostumuz ile sizler tüm dünyayı temsil ediyorsunuz. AK Parti 7.Olağan kongremize hoş geldiniz. Sizlerin şahsında kalbi memleket sevdası ile çarpan genci, kadını, erkeği, yaşlısı herkesi selamlıyorum. Bu memleketin kalkınması için gecesini gündüzüne katanları selamlıyorum. Vatanın her karışını alın teri ile sulayan işçiyi, çiftçiyi her meslekten kardeşimi selamlıyorum. Hangi mezhep ve meşrepten olursa olsun 84 milyon insanın hepsini selamlıyorum. İstiklal ve istikbalimiz için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi, gazilerimizi ve bugün de aynı mücadeleyi sürdüren tüm kahramanlarımızı selamlıyorum. Gözü ve gönlü Türkiye’de olan, bu salonda olamasa da kalbi burada atan tüm kardeşlerimizi selamlıyorum. Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. Yalnız sana ibadet eder, yalnız senden yardım dileriz, bizi doğru yola, nimet verdiklerinin yoluna ilet. Duamızı kabul buyur. Her işimizi olduğu gibi, insanlığa ümmete hizmet mücadelemizin yeni bir safhasının ilk adımı olan kongremize de duamız ile başlıyoruz.

‘ÖNEMLİ OLAN AZMİ GÜÇLÜ TUTMAKTIR’

Biz hangi başarıları kazandıysak, hepsini bu iman ve azim ile gerçekleştirdik. Bundan sonra da aynı hissiyat ile sıratı müstakim üzere yol yürümeye devam edeceğiz. Eksikten ve yanlıştan uzak olan yalnızca Rabbimizdir. Biz fanilerin yanlışı olmuştur, olacaktır. Önemli olan azmi güçlü tutmaktır. Gerisi Allah’ın izni, milletimizin takdiridir. Niyet hayır, akıbet hayır olsun.

‘TÜRKİYE’Yİ 2023 VE 2053 VİZYONUNA CUMHUR İTTİFAKI İLE KAVUŞTURACAĞIZ’

MHP’ye ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, büyük ve güçlü Türkiye için bizimle birlikte yürüdükleri için kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin 15 Temmuz’da meydanlarda kurduğu Cumhur İttifakı’nı Meclis’te koruyup sürdürdük. Cumhur İttifakı’n mensup her bir kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı’nı MHP ile birlikte seçimlerde ve Meclis’te devam ettirerek mücadelemizin saflarını tahkim ettik ve genişlettik. Türkiye’yi önce 2023 hedeflerine, ardından da 2053 vizyonuna Cumhur İttifakı’yla kavuşturacağız.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Adana'dan Karadeniz'e gönül köprüsü

‘KONGREMİZİ, TÜRKİYE İÇİN GÜVEN VE İSTİKRAR AZMİYLE TOPLUYORUZ’

Aziz Milletim… Değerli kardeşlerim… AK Parti Büyük Kongreleri, kadrolarımızı yenilediğimiz, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin muhasebesini yaptığımız, vizyonumuzu güncellediğimiz demokrasi şölenleridir. Ekim 2003’teki ilk olağan kongremizde,

‘HERŞEY TÜRKİYE İÇİN, BU IŞIK HİÇ SÖNMEYECEK’

diyerek yola çıkmıştık. Kasım 2006’daki ikinci olağan kongremizde, ‘TÜRKİYE’NİN PARTİSİ, TÜRKİYE’NİN LİDERİ’ diyerek milletimizle kucaklaşmıştık. Ekim 2009’daki üçüncü olağan kongremizde, ‘BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ’ diyerek ülkemizi kucaklamıştık. Eylül 2012’deki dördüncü olağan kongremizi, ‘BÜYÜK MİLLET, BÜYÜK GÜÇ, HEDEF 2023’ diyerek taçlandırmıştık. Eylül 2015’deki beşinci olağan kongremizde ‘2023 KARARLIĞIMIZI’ tekrar vurgulamıştık. Ağustos 2018’deki altıncı olağan kongremizi, ‘MİLLET BİR, HEDEF BİR’ diyerek gerçekleştirmiştik. Bugün de ‘İNANDIĞIN YOLDA YÜRÜ’ diyerek hazırlandığımız yedinci olağan kongremizi, ‘TÜRKİYE İÇİN GÜVEN VE İSTİKRAR’ azmiyle topluyoruz. Her büyük kongremizde vizyonumuzu daha ileriye taşıdık, hedeflerimizi daha büyüttük, eser ve hizmet siyasetimizi daha güçlendirdik.’

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ