29.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Yüreğir’den İkram Çeşmesi

Yüreğir’den İkram Çeşmesi

Son Güncelleme 6 Ağustos 2019 by

Yüreğir’den İkram Çeşmesi

Yüreğir Belediyesi yaz aylarının en sıcak günlerinde ve oluşan nemle birlikte sıcaklığın 2 katı hissedildiği Adana’da vatandaşların ferahlaması amacıyla 2 adet ikram çeşmesiyle vatandaşlara buz gibi limonata ikram ediyor.

Şehir hastanesi önündeki otobüs durağına kurulan 2 adet çadır ile vatandaşların  gölgeleneceği  alan oluşturuldu. Hastaneye gelen vatandaşlar hem soğuk limonata içebiliyor, hem de çadırlarda  yazın kavurucu güneşten korunuyor.

Adanalı vatandaşların rahat etmesi ve hayatını kolaylaştırmak için ellerinden gelen bütün çabayı göstereceklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ”Türkiye’nin en sıcak
bölgesinde yaşıyoruz. Coğrafi olarak yaşadığımız bölge Türkiye’nin en nemli bölgelerinden biri. Oluşan nem nedeniyle sıcaklık 2 katı hissediliyor. Özellikle yaz aylarında terden dolayı çok sıvı
kaybediyoruz. Adana Şehir Hastanesi’ne günde  binlerce vatandaşımız geliyor. 2 adet ikram çeşmesiyle buraya gelen vatandaşlarımızın rahat etmesi ve su ihtiyacını gidermek, yazın sıcağında ferahlatmak, serinletici etkisinin yanı sıra tam bir vitamin deposu olan limonata dağıtıyoruz. Vatandaşlarımız ferahlamış bir şekilde evlerine dönebiliyorlar.

Bir çok insanın uğrak yeri olan şehir hastanesi önündeki durak yeterli gelmiyordu. Vatandaşımız yazın güneşinin altında otobüs bekliyorlardı. Buraya 2 adet çadır kurup  masa, sandalye koyduk. Hastanede işi biten vatandaşlarımız burada dinlenebiliyorlar ve  vatandaşlarımızı yazın bunaltıcı sıcağından bu şekilde koruyoruz. Hastanede işlerini bitiren vatandaşlarımız gidecekleri yere ulaşmaları için ulaşım araçlarını burada kurduğumuz çadırlarda rahat bir ortamda bekliyorlar.” Diyerek vatandaşların huzuru ve rahatı için ellerinden ne gelirse yapacaklarını söyledi.

Yapılan uygulamadan mutlu olduklarını belirten vatandaşlar Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e teşekkür ettiler. Hastaneden yorgun bir şekilde çıktıklarını belirten vatandaşlar  ulaşım araçlarını beklerken sıcaktan zor durumda kaldıklarını ve en çok da
suya ihtiyaç duyduklarını belirterek ”Şu anda hem gölgelenebileceğimiz bir alanımız oluştu,hem de su ihtiyacımızı da limonata içerek gideriyoruz. Başta Yüreğir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Kocaispir olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”
dediler.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Misis turizme kazandırılacak

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ