29.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Hasan Usta İstanbul’u Gerçek Kebap ile Buluşturdu.

  • Adana'da
  • 26 Haziran 2019
  • Hasan Usta İstanbul’u Gerçek Kebap ile Buluşturdu. için yorumlar kapalı
  • 2.835 KEZ OKUNDU
Hasan Usta İstanbul’u Gerçek Kebap ile Buluşturdu.

Son Güncelleme 26 Haziran 2019 by admin

Adana’da meşhur Hasan Usta’yı bilmeyen yoktur. Adana’ya gitmeyenler dahi ününü muhakkak duymuştur. Daha 9 yaşında ustasının tablasında çırak olarak başladığı meslekte zamanla kendi tablasını alan Hasan Oral, çok büyük bir aşkla bağladığı işinde adını Adana’nın her yerine taşımayı başarmış. Küçük tablasında işler büyüyünce Seyhan bölgesinde kendine bir dükkan açan Hasan Usta, müşterilerinden gelen talebe yetişemeyince bir dükkan daha açar. Adana’nın aranan o enfes lezzetini en sonunda İstanbul’a taşıyan Oral’ın Avrasya Tüneli’nin hemen yanında açtığı mekan ile Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağından yürüyerek de gelebilirsiniz. İstanbul’da üç yıldır aynı yerde bulunan mekan 9 aydır yenilenmiş haliyle hizmet veriyor. Hasan Usta, 1985 yılından beri aynı lezzetle hizmet veriyor.

 

KENDİ KUZUMUZU YETİŞTİRİYORUZ

‘Adana kebabının zirvesi’ olarak tanımlanan Hasan Usta’yı yerlerinde ziyaret ettik. Hasan Usta Adana’da olduğu için kardeşi İzzettin Oral tarafından ağırlandık. Yenilen mekanda kebabın yanı sıra yenilenen ürünler de var. Steak, pizza, lahmacun ve kahvaltı sadece İstanbul şubesine olan ürünler. İstanbul’da Adana kebabını özleyenlere hizmet verdiklerini anlatan Oral, “Biz Adana mutfağını olduğu gibi İstanbul’a getirdik. Her yerde şube açamıyoruz. Çünkü biz et oranına göre büyüyoruz. Etimiz çoğalırsa şubemiz de çoğalır. 100’ü Siirt 50’si Batman’da olmak üzere 150 tane köy ailesi ile çalışıyoruz. Hayvanlar dağda gezerek otluyor. Bize 10 aylıkken gelen kuzuyu bir yaşına bastığında kesiyoruz ve İstanbul’a getirtiyoruz” şeklinde konuşarak ekliyor: “Hayvanları da küçük kardeşimiz ve onun yetiştirdiği ustalar kesiyor.”

LEZZETİ DUYURAN SOSYAL MEDYA OLDU

Sosyal medya hesaplarının tamamında aktifliğinden söz ettiren Hasan Usta Kebap özellikle https://instagram.com/hasanustakebap adresinde yaptıkları paylaşımlarla fenomen hale geldi. 

Hasan usta kebap web sayfası

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Dünyanın karikatürü Çukurova'da

https://hasanustakebap.com.tr

https://hasanustakebap.com

https://adanakebap.com.tr/

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ