30.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

CHP’li Bulut: 10 Kasım Atatürk’ü fikirleriyle anlamak günüdür

  • Adana'da / Siyaset / Güncel
  • 09 Kasım 2020
  • CHP’li Bulut: 10 Kasım Atatürk’ü fikirleriyle anlamak günüdür için yorumlar kapalı
  • 785 KEZ OKUNDU
CHP’li Bulut: 10 Kasım Atatürk’ü fikirleriyle anlamak günüdür

Son Güncelleme 9 Kasım 2020 by

CHP’li Bulut: 10 Kasım Atatürk’ü fikirleriyle anlamak günüdür. CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yılı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Bulut, “Eşsiz bir devlet adamı ve lider olan Atatürk’ü kaybetmenin hüznünü yaşadığımız 10 Kasım; O’nu fikirleriyle, idealleriyle anlamak günüdür” dedi.

CHP’li Bulut’un mesajı…

Ulusal Kurtuluş Savaşımızın önderi, çağdaş, demokratik, laik Türkiye’nin mimarı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yılında hasretle, özlemle, minnetle anıyoruz.

Eşsiz bir devlet adamı ve lider olan Atatürk’ü kaybetmenin hüznünü yaşadığımız 10 Kasım, yas tutmak, yas tazelemek günü değil; O’nu fikirleriyle, idealleriyle anlamak günüdür.

 

Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan, yok edilmek istenen bir ulusu yeniden ayağa kaldıran Atatürk’ü anlamak, en büyük iki eserimden biri dediği Cumhuriyete, değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa sahip çıkmaktır.

 

Fikir ve düşüncelerini, ilke ve devrimlerini, doğru biçimde anlamak ve gelecek nesillere aktarmak, gösterdiği hedeflere, çağdaş bir Türkiye özlemine kararlılıkla yürümektir.

 

Yokluk ve yoksulluk içerisinde kurduğu Cumhuriyetimizin kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmaktır.

O’nun mirasını devralan bizler, bu aydınlık yolda hiç yılmadan ve büyük bir kararlılıkla, karanlıkları yırtıp atacak bir iradeye sahibiz.

O’ndan aldığımız bu güçle, en büyük eseri olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.

Atatürk, bıraktığı eserler ile ulusumuzun kalbinde sonsuz bir sevgiyle yaşayacak, devrimleri ve fikirleri ile yaktığı meşale, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Demokrasiye, tam bağımsızlığa,  ilke ve devrimlerine olan sarsılmaz inancımızla Ulu Önderimiz Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yılında sevgi, saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Sahte İçkiden Yaşanan Ölümler Meclis Gündeminde
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ