01.03.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Mersin caddeleri ve sokakları yılbaşı için süslendi

  • Mersin
  • 26 Aralık 2022
  • Mersin caddeleri ve sokakları yılbaşı için süslendi için yorumlar kapalı
  • 76 KEZ OKUNDU
Mersin caddeleri ve sokakları yılbaşı için süslendi

Son Güncelleme 26 Aralık 2022 by

Mersin caddeleri ve sokakları yılbaşı için süslendi. Kentin cadde ve bulvarlarını, bünyesinde bulunan atölyesinde ürettiği ahşap yeni yıl figürleri ile süsleyen Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde rengarenk bir görüntü oluşturdu.

 

Yeni yıl temalı figürleri, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı atölyede bulunan ustalar yapıyor. 2019 yılından bu yana yeni malzeme kullanmadan, mevcut malzemeleri revize ederek her yıl yeni bir konsept oluşturan ekipler, böylece hem tasarruf sağlıyor hem de atık malzemeleri yeniden kullanılabilir hale getiriyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığında görev yapan Pınar Savrun, “Kentin ana arterleri başta olmak üzere, 4 merkez ilçede ve diğer bütün ilçelerimizde yılbaşı süslemelerimiz bitti. Kentimizin 2023 yılına ışıl ışıl ve renkli girmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

Kullanılan ahşap süslerin Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığının atölyesinde üretildiğini aktaran Savrun, “Kendimiz üretim yapıyoruz. 2019 yılından beri aynı malzemeleri kullanıyoruz. Ayrıca atık malzemelerden de üretim yapıyoruz. Sadece bazı revizeler yaparak devam ediyoruz. Elimizde olan mevcut malzemelerin üzerine, atık malzemelerden ürettiğimiz ürünleri ekliyoruz. Renklerini değiştiriyoruz, boyama yapıyoruz, tasarımlarını değiştirerek kavşaklara ve önemli noktalara yerleştiriyoruz. Mersin’i yılbaşına rengarenk ve ışıl ışıl hazırladık” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Yılmaz: "Mersin ve Tarsus üniversitelerinin bütçeleri yüzde 100'den fazla arttı"
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ