Lösev
23.06.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Ayhan Barut’tan Meclis’te ‘Et ve zam’ isyanı

  • Adana'da / Siyaset / Güncel
  • 03 Mayıs 2024
  • Ayhan Barut’tan Meclis’te ‘Et ve zam’ isyanı için yorumlar kapalı
  • 95 KEZ OKUNDU
Ayhan Barut’tan Meclis’te ‘Et ve zam’ isyanı

Son Güncelleme 3 Mayıs 2024 by admin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis’te son 3 ayda yüzde 50 zam gelen et fiyatlarına isyan etti. Üreticilerin kazanamadığı, tüketicilerin pahalılıktan alamadığı bir düzen kuran AKP iktidarını sert sözlerle eleştiren Barut, “Üretimi ve üreticiyi desteklemeyen iktidar, çözüm yerine kriz çıkarıyor. Halkımız sofrasında eti unuttu artık. Bu yanlışa son verin!” dedi.

“ALANLAR DA GRAMLA ALIYOR”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alarak ekonomik krizi ve fahiş zamları değerlendiren Barut, halkın açlık ve yoksullukla boğuştuğuna dikkat çekti. Mutfaklarda et yerine dert piştiğine vurgu yapan Barut, “Halkımız sofrasında artık eti unuttu. Maaşlar ve ücretler, yüksek enflasyon ve fahiş zamlarla eridi. Her şeye rağmen sofrasına et koymak isteyen vatandaşlarımız ise artık kiloyla değil gramla et alıyor” diye konuştu.

“PİRZOLAYI SÖYLEMİYORUZ BİLE”

Sadece yılın ilk 3 ayında kırmızı ete yüzde 50 zam geldiğini bildiren Barut, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Daha üç ay önce 400-450 liraya satılan kıyma bile şimdi 600 lirayı geçti. Kuşbaşı ve pirzolayı söylemiyoruz bile. Balık fiyatları da beyaz et fiyatları da aynı durumda. Hal böyleyken iktidar kırmızı et için sığır ithalatı kararı alıyor, öte yandan tavuk eti ihracatına kısıtlama getiriliyor. İşte krizin asıl sebebi bu yanlış politikalardır. Üretimi ve üreticiyi desteklemeyen iktidar, çözüm yerine kriz çıkarıyor. Yanlışa son verin!”

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Adana'da 101. yıl coşkusu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ