27.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Cumhuriyet Başsavcılığı ile AGÜ arasında iş birliği protokolü

  • Kayseri
  • 14 Aralık 2022
  • Cumhuriyet Başsavcılığı ile AGÜ arasında iş birliği protokolü için yorumlar kapalı
  • 73 KEZ OKUNDU

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hükümlü, tutuklu ve çocuklar ile ceza infaz kurumu personeline eğitimler verilecek.

Cumhuriyet Başsavcılığı ile AGÜ arasında iş birliği protokolü

Son Güncelleme 14 Aralık 2022 by

Cumhuriyet Başsavcılığı ile AGÜ arasında iş birliği protokolü. Protokol, Ceza İnfaz Kurumlarında yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri çerçevesinde ortak faaliyetler, proje çalışmaları, iş birlikleri ve sürdürülebilir kalkınma amaçları çerçevesinde imzalandı. Protokole göre hükümlü, tutuklu ve çocuklar ile ceza infaz kurumu personeline eğitimler verilecek. Protokol, Sümer Kampüsü Rektörlük Makamı’nda yapılan toplantıda Rektör Prof. Dr. Cengiz Yılmaz ve Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz tarafından imzalandı. Protokole göre AGÜ ve Cumhuriyet Başsavcılığı iş birliğinde ortak projeler geliştirilmesi amaçlanıyor. Protokol çerçevesinde, Kayseri Ceza ve İnfaz Kurumları yerleşkesindeki ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklu 13-18 yaş arası çocuklar için AGÜ tarafından tiyatro, şiir, oyun atölyeleri, kodlama ve 3D yazıcı eğitimleri verilecek. Anneleri ile kalmakta olan 0-6 yaş arası çocuklar için de AGÜ ev sahipliğinde projeler gerçekleştirilecek. Ayrıca ceza ve infaz kurumlarının personellerine yönelik seminerler de gerçekleştirilecek.

 

Protokolün imzalandığı toplantıya Rektör Yılmaz ve Başsavcı Korkmaz’ın yanı sıra AGÜ’den Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erk Hacıhasanoğlu ve Gençlik Fabrikası Koordinatörü Öğretim Görevlisi Bora Akince ile Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Demirgöz ve Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Ahmet İhsan Koç katıldı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  7.5 milyon yıllık kazılarda hedef primat bulmak
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ