22.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Görünümleriyle dikkat çeken Kırgız çadırları, depremzedelere sıcak yuva olacak

  • Hatay
  • 04 Temmuz 2023
  • Görünümleriyle dikkat çeken Kırgız çadırları, depremzedelere sıcak yuva olacak için yorumlar kapalı
  • 108 KEZ OKUNDU
Görünümleriyle dikkat çeken Kırgız çadırları, depremzedelere sıcak yuva olacak

Son Güncelleme 4 Temmuz 2023 by admin

Görünümleriyle dikkat çeken Kırgız çadırları, depremzedelere sıcak yuva olacak. Depremin vurduğu Hatay’da inşa edilen ve görünümleriyle dikkat çeken 174 Kırgız çadırı hazır hale gelmesinin ardından vatandaşların geçici de olsa yeni yuvası olacak.

 

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük hasar Hatay’da meydana geldi. Defne ilçesinde de depremin yaralarını sarmak için çalışmalar aralıksız sürüyor. İlçede bir yandan yıkım çalışmaları devam ederken diğer yandan da depremzede vatandaşlara yeni yaşam alanları oluşturuluyor. Defne ilçesi Koçören Mahallesi’ne inşa edilen 174 Kırgız çadırı da eksiklerinin tamamlanmasının ardından depremzede vatandaşlara yuva olacağı belirtildi.

 

“Görüntüsü ilk başta insana çok ilginç geliyor”

 

Koçören Mahallesi’nde esnaflık yapan Şerife Yıldız, Kırgız çadırlarının görünümüyle ilginç olduklarını ifade ederek “Mahallemizde çok fazla yıkım ve kayıp oldu. Ben bu mahallede esnafım. Kırgız çadırları şuanda inşa aşamasında. Dışarıdan küçük gözüküyor ama içerisinde banyosu ve tuvaleti var. Klima takılacak diyorlar. Görüntü itibariyle biraz tuhaf duruyor ama depremzedeler için umarım iyi bir yaşam alanı olur. Görüntüsü ilk başta insana çok ilginç geliyor. Biz bu tip çadırda yaşama uzağız. Buranın insanı yapabilecek mi muamma. Umarım iyi olur, evsizler için bir barınak olur” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Hatay'da uyuşturucu operasyonu: 8 gözaltı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ