Lösev
24.06.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Hülya Erdem : Kadınların kararlılığı demokrasiyi geliştirecek

Hülya Erdem : Kadınların kararlılığı demokrasiyi geliştirecek

Son Güncelleme 10 Mart 2024 by admin

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle hafta sonunda emekçi kadınlarla bir araya geldi.
Ceyhan Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürlüğü ve Özel Ceyhan Başaranlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görev yapan kadınları ziyaret eden Başkan Hülya Erdem, “Kadının olduğu her yerde tertip, düzen, hoşgörü ve eğitim vardır” dedi.
Kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan, karanfil sunan Çukurova’nın tek, Ceyhan’ın ilk ve tek Kadın Belediye Başkanı Hülya Erdem, Türkiye’nin ve dünyanın kadınların özverili çalışmalarıyla ve kararlılığıyla güzelleşeceğine inandığını vurguladı.

“HER ADIMDA KADIN İZİ OLMALI”

Türkiye’nin yarınlara emin adımlarla ilerleyebilmesi için kadınların karar alma mekanizmalarında daha çok yer almasının önemine işaret eden Başkan Hülya Erdem, “Gerek eğitim ve sağlıkta gerekse kültür-sanat ve bilimde, hayatın tüm alanlarında kadın ayak izinin daha çok olmasıyla hem demokrasi bilincimiz artacak hem de hayatın her kademesinde önemli gelişmelere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.
Ceyhan Belediyesi’nin kadın dostu bir belediye olduğuna dikkat çeken Başkan Hülya Erdem, ilçenin tüm bölgelerinde ‘Kadın Eli Birimi’ ve ‘Toplum Merkezi’ aracılığıyla kadim şehir Ceyhan’da tüm kadınlara dokunmaya, tüm hanelerdeki sorunlara çözüm bulmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Mert Çetin, Adana Demirspor'da
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ