29.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Adana’da yasak kalktı

Adana’da yasak kalktı

Son Güncelleme 12 Mayıs 2020 by

ADANA’da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan giriş-çıkış kısıtlaması kaldırıldı. Yasağın bitmesi ile birlikte kent giriş ve çıkış noktalarında araç trafiği yaşanmaya başlanırken, Şehirlerarası Otobüs Terminalinde sessizlik hakimdi.

Koronavirüs ile mücadele amacıyla 3 Nisan günü alınan kararla Adana’nın da dahil olduğu 30 büyükşehir ve Zonguldak için 4 Nisan tarihi ile şehirlere giriş-çıkış yasağı getirilmişti. 11 Mayıs günğ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde, Adana’nın da dahil olduğu 9 il için şehir giriş-çıkış yasağının kaldırılmasında karar kılındı. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelge ile 9 il için giriş-çıkış yasağı saat 00.00 itibariyle kaldırıldı. Yasağın uygulamasının kaldırıldığı ilk saatlerde Adana’nın batı girişinde küçük çaplı araç yoğunluğu yaşandı. Kontrol noktasında durdurulan araçlar, polislerin araç içindeki vatandaşların ateşlerini ölçmelerinin ardından kente giriş yaptı.

Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Sessizlik

Yasak kaldırılmasına rağmen Adana Merkez Otogarı’nda ise büyük bir sessizlik hakimdi. Birçok seyahat firmasının ofislerinin kapalı olduğu gözlenirken, peronlarda da yolcu ve otobüs bulunmamaktaydı. Seyahat şirketlerinin yasağın kalkmasının ardından yeniden hazırlayacağı seferler ile otogarda hareketliliğin yaşanabileceği belirtildi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  17.07.2019 Adana Nöbetçi Eczaneler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ