29.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Adana’da Arazi Mafyası Yakalandı

  • Adana'da / Asayiş
  • 04 Temmuz 2020
  • Adana’da Arazi Mafyası Yakalandı için yorumlar kapalı
  • 1.448 KEZ OKUNDU
Adana’da Arazi Mafyası Yakalandı

Son Güncelleme 4 Temmuz 2020 by

Adana’da Arazi Mafyası Yakalandı. Çıkar amaçlı silahlı organize suç örgütü kurmaktan” gözaltına alınan 14 zanlının, çiftçilerin devletten kiralayarak ektiği 400 dönüm araziye silah tehdidiyle el koydukları ve mahsulü de sattıkları ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Büro Amirliği ekipleri, yapılan şikayetler üzerin çiftçilerin devletten kiralayarak ekim yaptıkları tarım arazilerini zorla ellerinden alan “çıkar amaçlı silahlı organize suç örgütünün” bulunduğunu  belirledi. Bunun üzerine polis ekipleri, savcılıktan izin talep ederk liderliğini G.Ş.’nin yaptığı çeteyi, teknik ve fiziki takibe aldı. Kendilerine “Şenler Çetesi” diyen suç örgütünün Seyhan ilçesinde çiftçilerin devletten kiraladıkları arazileri vatandaşları silahla tehdit ederek el koyup, ekili arazileride hasat edip parasına el koydukları ya da kendileri de ekim yaptıkları ortaya çıktı. Polis, şüphelilerin arazilere el koymak için aralarında bıçaklama, tehdit, şantaj ve gasp da dahil olmak üzere 30 olaya karıştığını belirledi. Ayrıca, zanlıların bu yöntemle 400 dönüm tarlayı ekip biçtiği ve para kazandığı iddia edildi.

 

Polisin tespitlerinden sonra 3 Temmuz günü suç örgütü üyesi 18 kişiyi yakalamak için şafak vakti eş zamanlı olarak 20 adrese baskın yapıldı. Özel harekat polisilerinin de destek verdiği baskınlarda belirlenen 14 şüpheli gözaltına alındı. Polisin  örgütü baskınları dronelar ile an be an görüntülendi.

Zanlıların emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Filenin Şimşek Kızları Ankara'da Galip, Sigorta Shop 2- Çukurova Bld. Adana Demirspor 3
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ