24.02.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Adana İlimizde Bayram Alışverişinde Koronavirüs Unutuldu

  • Adana'da / Seyhan
  • 30 Temmuz 2020
  • Adana İlimizde Bayram Alışverişinde Koronavirüs Unutuldu için yorumlar kapalı
  • 502 KEZ OKUNDU
Adana İlimizde Bayram Alışverişinde Koronavirüs Unutuldu

Son Güncelleme 30 Temmuz 2020 by

ADANA ilimizde bayram arifesinde ucuz bayramlık almak isteyenler, koronavirüs salgınına rağmen sosyal mesafe kuralını unutup, caddelere kurulan tezgahlara ve bit pazarına akın etti.

ADANA ilimizde bayram arifesinde ucuz bayramlık almak isteyen vatandaşlar, koronavirüs salgınına rağmen sosyal mesafe kuralını unutup, caddelere kurulan tezgahlara ve bit pazarına akın etti.

Kurban Bayramı arifesinde, vatandaşların ucuz alışveriş yapmak için adresi yine bit pazarı oldu. Merkez Seyhan ilçesine bağlı Kocavezir Mahallesi Güney Kuşak Bulvarı’nda kurulan bit pazarında yer kapmak için geceden gelen satıcılar, sabaha kadar tezgahlarını kurdu. İkinci el eşya ürünlerinin yer aldığı bit pazarı, özellikle maddi durumu iyi olmayan vatandaşların akınına uğradı.

Aynı görüntüler merkez Seyhan ilçesindeki Melek Girmez Çarşısı‘nda da yaşandı. Her iki bölgede de vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymayarak alışveriş yaptıkları görüldü.

Çocuklarına bayramlık alışveriş yapmak için pazara gelen İsmail Varlık, “Daha uygun olduğu için hemen hemen her bayramda buraya geliyoruz. Çocuklara bayramlık ve şeker aldım” diye konuştu.

Kendisine alışveriş yapan Sibel Güngördü ise, bütçesine uygun eşyaları ve kıyafetleri bulabildiği için her bayramda bit pazarına mutlaka geldiklerini bildirdi.

Pazarda tezgah açan Mevlüt Koyunlu ise, “Burası ucuz halk pazarı. Vatandaşlarımızın çarşıya inmesini bekliyoruz. Bugün bayramımızı şerefle kutlayacağız. İşlerimiz güzel, bundan fazlası can sağlığı” diye konuştu.

Sosyal mesafe ve diğer önlemler hatırlatılan vatandaşlar, cevap vermekten kaçındı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Adana'da gözaltına alınan 9 müteahhit ve mühendisten 6'sı tutuklandı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ