31.05.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Vali Yılmaz: “Devlet olarak depremzede vatandaşlarımızın kalıcı konutlara kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz”

  • Osmaniye
  • 04 Mayıs 2023
  • Vali Yılmaz: “Devlet olarak depremzede vatandaşlarımızın kalıcı konutlara kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz” için yorumlar kapalı
  • 42 KEZ OKUNDU
Vali Yılmaz: “Devlet olarak depremzede vatandaşlarımızın kalıcı konutlara kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz”
Lösev

Son Güncelleme 4 Mayıs 2023 by

Vali Yılmaz: “Devlet olarak depremzede vatandaşlarımızın kalıcı konutlara kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz”. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen Osmaniye’de yıkılan köy evleri yerine 24 konut yapılacak.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ve Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesi Çolaklı köyünde depremde yıkılan evlerin yerine yapılması planlanan köy evlerinin inşaat alanında inceleme yaptı.

 

Vali Erdinç Yılmaz, “Hasanbeyli ilçemizde Çolaklı köyümüzde deprem konutları çalışmaları başladı, yoğun bir şekilde devam ediyor. Buraya şu anda 24 konut yapılacak. Yüklenici firma çok güzel bir şekilde çalışmasının altyapısını oluşturmuş. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın bir an önce kalıcı konutlara kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Çok güzel konutlar olacak. İnşallah en iyi şekilde, bütün Osmaniyeli hemşehrilerimizin, depremden etkilenen vatandaşlarımızın en rahat edecekleri konutlar bu yılın sonuna kadar tamamlanmış olacak. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Devlet olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

 

Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ve Vali Yılmaz alanda yaptıkları incelemelerin ardından köy sakinleri ile bir süre sohbet ederek, taleplerini dinlediler. Çocuklarla da yakından ilgilenen protokol mensupları, çocuklara hediyeler verdi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Türkiye Oryantiring Şampiyonası Şehitleri Anma Yarışları sona erdi
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ