01.06.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

ORKÖY desteği ile 5 çiftçiye traktör verildi

ORKÖY desteği ile 5 çiftçiye traktör verildi
Lösev

Son Güncelleme 26 Mayıs 2023 by admin

ORKÖY desteği ile 5 çiftçiye traktör verildi. Mersin’in Erdemli ilçesinde ORKÖY desteği ile 5 çiftçiye daha traktör teslimatı yapıldı.

 

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Erdemli ilçesindeki orman köylüsü vatandaşların mekanizasyon yönünden güçlendirilmesi amacıyla araç desteği verildi. İlçeye bağlı Şahna, Esenpınar, Küstülü, Gücüş ve Tapureli köylerine 5 traktör törenle teslim edildi.

 

Avgadı Yaylası’nda düzenlenen törende konuşan Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın, “Bakanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğümüzün politikaları doğrultusunda 2023 yılında ORKÖY kredilerinde orman emvali üretimi yapan köylülerimize mekanizasyon desteği yapılmaktadır. Şu ana kadar 16,5 milyon TL değerinde 30 traktör, 2 sürütücü ve 22 adet motorlu testere talebi değerlendirmeye alınmıştır. Orman Genel Müdürlüğümüz hedeflerine ulaşmak, köylülerimizin daha rahat ve daha güvenli ortamda daha fazla kazanç elde etmesini sağlamak amacıyla son yıllarda üretim-mekanizasyon kredilerine ağırlık vermekteyiz. Bu krediler yüzde 20 hibeli ve geriye kalanı 3-7 yılda geri ödemeli ve sıfır faizli olarak verilmektedir” dedi.

 

Törene, ORKÖY Şube Müdürü Necmi Poscu, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü ile vatandaşlar katıldı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Deprem bölgelerinde görev alan 253 gönüllü öğretmene plaket
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ