fbpx
21.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı
Adanada.NET

MTOSB Başkanı Tekli: “Yaralarımızı sarmanın tek yolu üretim”

  • Mersin
  • 03 Mart 2023
  • MTOSB Başkanı Tekli: “Yaralarımızı sarmanın tek yolu üretim” için yorumlar kapalı
  • 30 KEZ OKUNDU
MTOSB Başkanı Tekli: “Yaralarımızı sarmanın tek yolu üretim”
Lösev

Son Güncelleme 4 Mart 2023 by admin

MTOSB Başkanı Tekli: “Yaralarımızı sarmanın tek yolu üretim”. MTOSB Başkanı ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu Denetim Kurulu Üyesi Sabri Tekli, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte deprem bölgelerini ziyaret ederek, bölgedeki sanayiciler ile fikir alışverişinde bulundu.

 

Deprem bölgelerinin yeniden ayağa kalkması için tek yolun üretim olduğuna dikkat çeken Tekli, “Türkiye’nin dört bir yanındaki sanayicilerimiz elini taşın altına koyarak, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu vasıtasıyla deprem bölgelerindeki yaraları sarmaya devam ediyor. OSBÜK Yönetim Kurulu olarak bölgede yerinde incelemeler yaptık. Yaptığımız incelemeler sonrasında bölgenin taleplerini not aldık. Şunu kimse unutmamalı ki, bu büyük yarayı sarmanın tek yolu üretimden geçiyor. Bölgeyi terk etmek değil, nasıl kısa sürede ayağa kaldırırız bunu düşünmemiz gerekiyor. Bu anlamda istihdam, üretim ve ihracat çok önemli konular. Üretimi durdurduğumuz andan itibaren, bölgedeki insanlarımızı mağdur etmiş oluruz. Bundan dolayı da üretim hatlarının hiç durmadan çalışması gerekiyor” dedi.

 

Başkan Tekli, deprem bölgesindeki çalışmalarından dolayı Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara da teşekkür etti.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Toroslar Belediyesi depremzedelerin yanında
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ