10.06.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Mersin’de selden etkilenen vatandaşların hesaplarına 10 bin TL yatırıldı

  • Mersin
  • 24 Mayıs 2023
  • Mersin’de selden etkilenen vatandaşların hesaplarına 10 bin TL yatırıldı için yorumlar kapalı
  • 39 KEZ OKUNDU
Mersin’de selden etkilenen vatandaşların hesaplarına 10 bin TL yatırıldı
Lösev

Son Güncelleme 24 Mayıs 2023 by admin

Mersin’de selden etkilenen vatandaşların hesaplarına 10 bin TL yatırıldı. Mersin’de, önceki gece meydana gelen sağanak yağmurun oluşturduğu zararın yaraları sarılıyor. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, beraberinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener ile birlikte sağanak yağışların vurduğu Müfide İlhan, Huzurkent, Gazi, Anadolu ve Nacarlı mahallelerini gezerek, hem yetkililerden bilgi aldı hem de çalışmaları yerinde inceleyip afetzede vatandaşları dinledi.

 

“Bakanımızın talimatıyla afetzedelerin hesabına aynı gün 10’ar bin TL yattı”

 

Fen işleri, park ve bahçeler ile çevre koruma müdürlüğü ekiplerinin, iş makineleri yardımıyla, önceki gece yaşanan sağanak yağışlardan dolayı evleri, iş yerleri ve bahçeleri zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için aralıksız hizmet verdiğinin altını çizen Başkan Gültak, “Tüm Mersinlilere bir kez daha ‘geçmiş olsun’ dileklerimi iletiyorum. En büyük tesellimiz can kaybı olmaması. Devletimiz, Hükümetimiz, afet mağduru insanlarımızın yanındadır. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin artmaması için gerekli müdahaleler de hızla devreye alınmıştır. Nitekim Hazine Maliye Bakanımız ve Mersin Milletvekilimiz Nureddin Nebati’nin talimatları ile hazırlanan destek planı çerçevesinde su baskınlarından zarar gören Akdeniz, Toroslar ve Tarsuslu vatandaşlarımıza, hane başına olmak üzere banka hesaplarına aynı gün içinde 10’ar bin TL yatırılmıştır. Bu hassasiyeti dolayısıyla Bakanımız Nebati’ye, Mersin halkı adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Yaralarımızı sarmak için üzerimize düşeni yerine getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Yılmaz: "Mersin'de bu yıl içinde 8 milyon kilogram atık geri dönüşüme gönderildi"
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ