fbpx
26.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Mersin’de depremzedelere göz sağlığı desteği

  • Mersin
  • 04 Mart 2023
  • Mersin’de depremzedelere göz sağlığı desteği için yorumlar kapalı
  • 54 KEZ OKUNDU
Mersin’de depremzedelere göz sağlığı desteği
Lösev

Son Güncelleme 4 Mart 2023 by admin

Mersin’de depremzedelere göz sağlığı desteği. Bölge Gözlükçüler ve Optisyenler Odası ile iş birliği yaparak, geçici barınma alanlarında kalan vatandaşlar için göz sağlığı taraması gerçekleştirdi.

 

Çalışma hakkında bilgi veren Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Halk Sağlığı Şube Müdürü Dr. Bahar Gülcay Çat Bakır, deprem sonrasında yaşanan sıkıntılardan birisinin de kişilerin sürekli kullanmak zorunda oldukları gözlüklerinin kırılmış, kaybolmuş ya da evlerinde kalmış olması nedeniyle yaşanan sıkıntılar olduğuna dikkat çekerek, “Biz de depremzedelerimizin bu sorunlarını çözmek için Mersin 8. Bölge Gözlükçüler ve Optisyenler Odası ile işbirliği yaptık ve onların bu mağduriyetini gidermek adına, depremzedelere ücretsiz gözlük ve çerçeve desteği sağladık” dedi.

 

Oda yetkililerinin gözlük ihtiyacı olan ve deprem öncesinde reçeteli gözlükleri olan kişilere yardımcı olabilecekleri bilgisini verdikten sonra geçici barınma alanlarında göz taraması yaptıklarını belirten Çat Bakır “Kişiler bu taramaları yaparken ciddi anlamda ilk başta fark etmediklerini ancak sonrasında görme problemlerinin de onlar için çok önemli olduğunu ifade ettiler. Bu konuda da onları desteklediğimiz için özellikle tanımadıkları bir şehirde, bilmedikleri bir şehirde böyle bir konuda yardımcı olduğumuz için de teşekkürlerini ilettiler” diye konuştu.

 

Mersin 8. Bölge Gözlükçüler ve Optisyenler Odası Başkanı Serkan Yakan ise afetin başladığı ilk günden itibaren Mersin bölgesinde bütün ilçeler dahil olmak üzere afetzedelere ücretsiz numaralı gözlük verme, aynı zamanda görme kusuru ile alakalı reçetesi olmayan vatandaşların da göz hekimleri sayesinde muayenelerini yaptırarak gözlük ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, “O günden bugüne yaklaşık olarak 10-12 bin civarında afetzede kardeşlerimize yetiştik” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  MESKİ personeli yangın tatbikatı eğitimine katıldı
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ