31.05.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Akdeniz Belediyesi eğitim desteğinin son taksitini hesaplara yatırdı

Akdeniz Belediyesi eğitim desteğinin son taksitini hesaplara yatırdı
Lösev

Son Güncelleme 24 Mayıs 2023 by admin

Akdeniz Belediyesi eğitim desteğinin son taksitini hesaplara yatırdı. Akdeniz Belediyesinin, üniversitelerin 4 yıllık bölümünü kazanan Akdenizli öğrencilere sağladığı 2 bin 300 TL eğitim desteğinde 3’üncü ve son taksit, gençlerin banka hesap kartlarına bugün itibariyle yatırıldı.

 

Akdeniz Belediye Meclisinin, geçen yıl Ekim ayında gerçekleşen toplantısında üyelerin oybirliği ile aldığı kararla, üniversitelerin 4 yıllık lisans ve 2 yıllık ön lisans bölümlerini kazanan Akdenizli gençlere eğitim desteği sağlanması kararı alınmıştı. Lisans öğrencilerine sağlanacak 2 bin 300 TL tutarındaki eğitim desteği 3 taksit halinde ön lisans öğrencilerine sağlanacak bin 300 TL’lik de 2 taksit halinde banka hesap kartlarına yatırılacağı açıklanmıştı. İki yıllık bölüm kazanan Akdenizli öğrencilere, eğitim desteğinin tamamı ulaştırılmıştı.

 

Eğitim desteğinden 531 üniversite öğrencisi faydalandı

 

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da konu hakkında yaptığı açıklamada, üniversitelerin 4 yıllık bölümlerini kazanan gençlere sağladıkları eğitim desteğinin 3’üncü ve son taksitinin de banka hesap kartlarına bugün itibariyle yatırıldığını belirtti. Gültak, “Meclisimizden oybirliği ile aldığımız örnek bir kararla sağladığımız eğitim

 

desteğinden 315’i lisans, 216’sı da ön lisans olmak üzere toplam 531 Akdenizli öğrencimiz faydalandı. Bugün itibariyle de eğitim desteğinin son taksitini gençlerimizin banka hesaplarına yatırdık. Güle güle harcamalarını diliyor, tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Başkan Tarhan: "Emeklilerin istediği yaşamı sunmak için çalışıyoruz"
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ