fbpx
21.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı
Adanada.NET

Büyükşehir’den deprem bölgesine 2 konteyner mutfak ve 1 konteyner yatakhane daha

  • Kayseri
  • 03 Mart 2023
  • Büyükşehir’den deprem bölgesine 2 konteyner mutfak ve 1 konteyner yatakhane daha için yorumlar kapalı
  • 30 KEZ OKUNDU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesine gerçekleştirdiği destekleri ihtiyaçlara göre çeşitlendirerek sürdürürken, depremin merkezi Kahramanmaraş bölgesine 2 konteyner mutfak ve 1 konteyner yatakhane daha sevk edildi.

Büyükşehir’den deprem bölgesine 2 konteyner mutfak ve 1 konteyner yatakhane daha
Lösev

Son Güncelleme 3 Mart 2023 by admin

Büyükşehir’den deprem bölgesine 2 konteyner mutfak ve 1 konteyner yatakhane daha. Deprem felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren komşu şehir olan depremin merkezi Kahramanmaraş’a yardım ve destek sağlayan Başkan Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, devam eden yaraları sarma sürecinde, değişen ihtiyaçlara yönelik desteğini sürdürüyor.

 

İhtiyaç neyse Kayseri Büyükşehir orada

 

Bu güne dek deprem bölgesinde ihtiyaca göre ilk etapta arama-kurtarma faaliyetleri başta olmak üzere, gıda-yemek, giyim eşyası, lojistik, barınma malzemeleri gibi pek çok konuda destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, süreç içerisinde değişen ihtiyaçlara göre de yardım malzemelerini çeşitlendiriyor. Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç ne ise yetkililerin koordinasyonu ile anında yardımını ve desteğini gerçekleştiriyor.

 

Konteyner kent ve çarşı yanında ek mutfak ve yatakhane

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ihtiyacın önemine binaen birkaç gün gibi rekor denebilecek kısa sürede altyapısını kurarak oluşturduğu konteyner kent ve konteyner çarşının yanı sıra, bölgede ihtiyaç duyulan konteyner mutfak ve yatakhaneyi de deprem bölgesine gönderdi. Bu kapsamda Kahramanmaraş bölgesine 2 konteyner mutfak, 1 de konteyner yatakhane olmak üzere toplam 3 adet konteyner daha sevk edildi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Meteorolojiden Kayseri'ye 'kuvvetli fırtına' uyarısı
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ