01.03.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Büyükşehir belediyesi, Onikişubat’ta ulaşım ağını güçlendiriyor

Büyükşehir belediyesi, Onikişubat’ta ulaşım ağını güçlendiriyor

Son Güncelleme 22 Ocak 2024 by admin

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Onikişubat’ta Üngüt ve Yamaçtepe Mahalleleri arasında ulaşımı sağlayan 183. Sokak’ta başlattığı yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Genişliği 2 katına çıkarılacak arterin asfaltı yenilenecek ve yürüyüş yolu inşa edilecek.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehrin ulaşım ağını geliştirmek ve güçlendirmek için de yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca çalışma gerçekleştirilen noktalardan birisi de Onikişubat’ta Üngüt ve Yamaçtepe Mahalleleri arasında ulaşımı sağlayan 183. sokak oldu.

 

Darlığı sebebiyle ulaşımda konfor ve güvenliği olumsuz etkileyen arterin genişliği 2 katına çıkarılıyor. Arterin 1 kilometrelik kısmında gerçekleştirilen genişletme çalışmalarının tamamlanmasının ardından yürüyüş yolu ve asfalt uygulamalarına başlanacak. Çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla bölgede ulaşım standardı üst seviyeye çıkarılacak. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; şehir merkezi, ilçe ve kırsal mahalle ayırt etmeksizin ulaşım yatırımlarının artarak devam ettiği belirtildi.

 

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Kahraman Mehmetçik'ten depremin çocuklarına moral desteği
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ