28.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Yüreğir’de Yol Sorunu Kalmayacak

Yüreğir’de Yol Sorunu Kalmayacak

Son Güncelleme 26 Haziran 2020 by

Yüreğir’de Yol Sorunu Kalmayacak. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in sorunları yerinde tespit etmek amacıyla başlatmış olduğu mahalle incelemeleri devam ediyor. Haydaroğlu ve İncirlik Cumhuriyet Mahallelerini ziyaret eden Başkan Kocaispir yapılan yol çalışmalarını denetledi.

Beraberinde başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile bu kez Haydaroğlu Mahallesi ve İncirlik Cumhuriyet Mahallelerine çıkarma yapan Başkan Kocaispir, sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek mahalle muhtarı ile birlikte mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

‘Büyük Asfalt Harekâtı’ kapsamında Haydaroğlu mahallesinde yapılan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Kocaispir, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiği muhtar ve mahalle sakinleri tarafından iletilen talepleri ve tespit ettiği sorunları da birim müdürlerine not aldırdı.

Haydaroğlu mahallesi ziyaretinin ardından İncirlik Cumhuriyet Mahallesine geçen Başkan Kocaispir, mahalle sakinlerini dinledi, fikirlerini aldı. Hayata geçirecekleri yenileme planları ve asfalt çalışmaları hakkında bilgi verdi.

YÜREĞİR’DE YOL SORUNU KALMAYACAK

Şuana kadar yaklaşık 65 bin ton sıcak asfalt yama kaplama ve yaklaşık 17 bin ton stabilize yol çalışması yaptıklarını belirten Başkan Kocaispir, “İlçe genelinde başlattığımız yol iyileştirme çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz, bir taraftan sıcak asfalt çalışması yaparken bir taraftan da belirlenen bir program dâhilinde ilçemizdeki yolları tarayıp ivedilikle yapılması gereken noktaları tespit ederek buralarda asfalt yama çalışmasını gerçekleştiriyor. Şuan 19 noktada yoğun bir çalışmamız var.
Yüreğir’de yol sorunu kalmayacak.” dedi.

Yüreğir Belediyesi’nin ilçe genelinde 19 noktada, asfalt kaplama, asfalt yama, bordür ve parke döşeme, parke tamir, zemin tesviye çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Sazak Köyü içi, Levent, Yenidoğan, Karacaoğlan, Haydaroğlu, Eski Misis, Pekmezli, Sinanpaşa, Solaklı Cumhuriyet, Atakent, Selahattin Eyyubi, Bahçelievler ve Seyhan Mahallelerinde çalışma yapıyor.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Ceza infaz kurumu kütüphaneleri için kitap bağışı kampanyası başlatıldı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ