Lösev
21.06.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

TSYD Adana Şubesi olağanüstü kongre yapacak

  • Adana'da / Adana'da Spor
  • 10 Mart 2022
  • TSYD Adana Şubesi olağanüstü kongre yapacak için yorumlar kapalı
  • 305 KEZ OKUNDU
TSYD Adana Şubesi olağanüstü kongre yapacak

Son Güncelleme 10 Mart 2022 by

TSYD Adana Şubesi olağanüstü kongre yapacak. Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) Adana Şubesi, olağanüstü genel kurul kararı aldı.

TSYD Adana Şube Başkanı A. Kurtul Çakın, Nihat Geven Tesisleri’nde TSYD Adana dernek üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda yaptığı açıklamada, yönetim kurulundan  iki üyenin istifası üzerine  oybirliğiyle genel kurul kararı aldıklarını açıkladı.

Tekrar Aday Olmayacağım

Tekrar aday olmayacağını açıklayan Başkan A. Kurtul Çakın, “İlk dönemi 3 yıl, ikinci dönemi ise yaklaşık bir yıl süren Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi Başkanlığı’ndan bugün itibariyle ayrılıyorum. Çok değerli iki ismin sağlık sorunları nedeniyle istifasının ardından oy birliğiyle genel kurula gitme kararı aldık. Bu dört yıl içerisinde birlikte çalıştığım ve desteklerini hep yanımda hissettiğim başta Genel Başkanımız Sayın Oğuz Tongsir’e, genel merkez as başkanımız Kerim Hoşfikirer’e, yönetim kurullarında birlikte yol aldığımız Tevfik Dinçkalmış, İrfan İşisağ, Tarık Akcan, Murat Karaman, Hasan Hüseyin Türk, Eren Bozkurt, Adnan Kulak, Bora Erdem, Hakan Köker, Ergun Kara ile TSYD Adana Şubesi’nin değerli üyeleri ile tüm şube başkanlarımıza emekleri ve destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Olağanüstü Kongre 26 Mart’ta

Olağanüstü Kongre’nin 26 Mart 2022 Cumartesi günü yapılacağını açıklayan başkan Çakın, çoğunluk sağlanmaz ise kongrenin 2 Nisan 2022 Cumartesi Günü yapılacağını açıkladı.

Başkanlığa 3 Aday

Yapılan bu açıklamanın ardından TSYD Genel Merkez As Başkanı Kerim Hoşfikirer bugün adaylığını açıkladı. Hoşfikirer, yazılı bir açıklama yaparak  “Türkiye’nin en saygın STK’lardan biri olan TSYD Adana Şubesi’ni daha iyi yerlere taşımak için tüm üyelerimizin desteği ile bu göreve talip olduğumu belirtmek istiyorum. İnşallah elbirliğiyle derneğimizin daha iyi yerlere gelmesi için çaba göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  2 genç kıza silahlı saldırı

Kerim Hoşfikirer’den sonra Günaydın Gazetesi’nden Hüseyin Sungur ve Sabah Gazetesi eski Haber Müdürü Melih Torunlar da TSYD Adana şubesine başkan adayı olduklarını açıkladılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ