Lösev
24.06.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Kozan’da Arıcılara indirimli şeker

Kozan’da Arıcılara indirimli şeker

Son Güncelleme 28 Nisan 2022 by

Kozan’da Arıcılara indirimli şeker. Kozan’da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 445 arıcıya indirimli 361 ton şekerin dağıtımına başlandı.

50 Kilosu 404 TL

Arı yetiştiricilerine arıların beslenmesinde kullanması için 361 ton şeker 9 tır ile Kozana getirildi. 50 kilogramlık çuvallardaki şekerler, görevliler tarafından Kozan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne kayıtlı 445 arıcıya piyasa fiyatının yarısına 404 TL’den verilmeye başlandı.

Kozan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömer Erdoğan, arıcıların ilgisinin yoğun olduğunu belirterek, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın arı yetiştiricilerine arıların beslenmesinde kullanılması için tahsis ettiği 361 ton şeker ilçemize geldi. 2 gün boyunca dağıtım yapılacak. Arıcılarımıza bereketli bir sezon diliyoruz” diye konuştu.

Arıcılar Destekten Mutlu

Arıcılar Birliği Üyesi Hayrullah Erdoğan ise dağıtımın kayda göre yapıldığını belirterek, “Piyasada 50 kilogramlık şeker ortalama 850-1000 TL arasında. Burada ise 390 TL, 14 TL de nakliye fiyatı ile 404 TL’den arıcılar şeker alıyor. Kayıt sistemine göre dağıtım yapılıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vakit Kirişci ile devletimize destekleri için çok teşekkür ederiz” dedi.

Arı yetiştiricisi Sadettin Soylu da 500 kovanı olduğunu belirterek, “Genelde şeker kullanmam ancak bu sene Mart ayındaki aşırı soğuklar nedeniyle arılarım beslenemedi. Allah devletimizden razı olsun ama her şeyi devletten beklememek gerek” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Soner Çetin’e Kuvayi Milliye desteği
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ