Lösev
24.06.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Karataş’ta su sporları turizmi projesi onay aldı

Karataş’ta su sporları turizmi projesi onay aldı

Son Güncelleme 17 Mart 2022 by

Karataş’ta su sporları turizmi. Çukurova Kalkınma Ajansı Fizibilite Destek Programına, “Kano Turizminin Geliştirilmesine Yönelik Ceyhan Nehri Üzerinde Altyapı ve Yatırımlar için Fizibilite Çalışması” isimli proje ile başvuru yapan Karataş Belediyesi’nin projesi onaylandı.

Proje ile ilgili sözleşme Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz ve Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Ahmet Rıfat Duran arasında imzalandı. Bu proje ile Karataş’ın su sporları alanında geliştirilecek alt yapı için alternatif bir turizm seçeneği oluşturabilmesi beklenirken, yatırıma uygunluğu değerlendirilecek.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, “Lagünleri, denizi ve nehirleri ile Karataş’ın su sporları alanında daha iyi noktalara gelebilmesi için çalışıyoruz. Bu anlamda bölgemizde denizimizin, lagünlerin ve nehirlerin kullanılabileceğini değerlendirerek projenin ilk etabını Ceyhan Nehri üzerinde gerçekleştirmeyi hedefledik. Proje kapsamında Adana ve çevresindeki yaklaşık 40 km mesafeli en uzun kano parkurunu oluşturmak istiyoruz. Çukurova Kalkınma Ajansına sunduğumuz projenin yepyeni yatırımlara ve su sporları alanında gelişmelere vesile olacağına inanarak Karataş’ımız ve Adana’mız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Adanalı kebapçıya ‘En İyi Et Lokantası' ödülü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ