29.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Başkan Remzi Atay’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı

  • Adana'da / Siyaset / Güncel
  • 03 Aralık 2021
  • Başkan Remzi Atay’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı için yorumlar kapalı
  • 446 KEZ OKUNDU
Başkan Remzi Atay’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı

Son Güncelleme 3 Aralık 2021 by

Başkan Remzi Atay’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı. CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

Başkan Atay, “Hepimizin bildiği ancak göz ardı ederek yaşadığımız ve her an karşı karşıya kalacağımız bir durum ile saniyeler içinde birer engelli olabileceğimiz bir dünya içinde hepimiz bir ve bütünüz. Bu anlamda fiziki engel taşıyan vatandaşlarımızın sosyal toplumda yaşamlarını kolaylaştırmak, hizmet koşullarını ulaşılabilir bir hale getirmek için çalışıyor ve çabalıyoruz.
Dünya’da 1 Milyardan fazla ülkemizde ise yaklaşık 4 milyon engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Bu engelli vatandaşlarımızın sorunları, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Toplum olarak bu sorumluluk bilinciyle hareket etmek, her anlamda bu sorumluluğa uygun davranmak ise hepimizin görevidir. Yaşanan olumsuz durumları en aza indirmek ve sadece bugün değil her gün engelleri kaldırmak gerektiğine inanıyor, her bireyin değerli olduğuna dikkat çekmek istiyorum.

Tüm bunların yanında bütün bedensel engellerine rağmen ülkemizi başarıları ile her zaman gururlandırmış, hayatlarındaki zorluklara asla boyun eğmemiş tüm sporcu, bilim insanı ve bilinmeyen nice engelli vatandaşlarımızın da 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, yaşam boyu kararlı ve güçlü duruşlarıyla hepimize örnek oldukları için teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.
Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Adana'dan Bursa'ya gezmeye gelen aileye hırsızlık şoku
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ