06.12.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Başkan Karalar’dan üreticilere destek

  • Adana'da / Güncel
  • 28 Aralık 2022
  • Başkan Karalar’dan üreticilere destek için yorumlar kapalı
  • 105 KEZ OKUNDU
Başkan Karalar’dan üreticilere destek

Son Güncelleme 28 Aralık 2022 by

Başkan Karalar’dan üreticilere destek. Mobil güneş enerjisi paneli ile buzağı büyütme yemi dağıtımı nedeniyle Kozan Şehit Mustafa Fehmi Kubilay Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, CHP Adana Milletvekilleri, Millet İttifakı il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, üreticiler, Kozanlılar, bürokratlar ve konuklar katıldı. Başkan Kazım Özgan ve milletvekillerinin ardından halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar, tarihi Anavarza’da yapılan kazıya Adana Büyükşehir Belediyesi olarak verdikleri destekten bahsetti ve Kozan’ın çok önemli bir yerleşim merkezi olduğunu belirtti.

 

Kozan’ın tarım bakımından, bal üretimi açısından gücüne değinen Başkan Karalar, arıcılık yaparken kırsalda ailelerinden uzak kalan, yine evlerinden uzakta koyun-keçi otlatan üreticilerin aydınlatma, telefon şarj etme gibi önemli ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için toplamda yaklaşık 2000 mobil güneş enerjisi paneli dağıttıklarını söyledi.

 

25 yıl ömrü olan panellerin önemli bir eksiği gidereceğini belirten Başkan Zeydan Karalar, hayvancılıkla uğraşan küçük üreticiye verilen desteğin de devam ettiğini söyledi.

 

Besin değeri yüksek yem dağıtılıyor

 

Başkan Zeydan Karalar, “Bugün 400 hayvan üreticisine yem dağıtıyoruz. Dağıttığımız yem 3. aydan 6. aya kadar buzağıların beslenmesinde kullanılıyor. Yem; enerji ve protein açısından çok zengin, buzağıların sindirimine uygun özellikte. Hayvanların gelişimi açısından içeriği çok zengin bir yem” dedi.

 

Kozan’da Şehit Mustafa Fehmi Kubilay Parkı-Meydanı, Sırelif Kreşi, yol, su hizmeti gibi önemli işler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, çok zor durumdaki ailelere halk kart dağıttıklarını da belirtti.

 

Konuşmaların ardından mobil güneş enerjisi paneli ve buzağı yemi dağıtıldı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Sulama kanalında kaybolan gencin cesedi bulundu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ