29.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Barut: Cumhuriyet ilkelerine daha çok sahip çıkmalıyız

  • Adana'da / Siyaset
  • 16 Temmuz 2019
  • Barut: Cumhuriyet ilkelerine daha çok sahip çıkmalıyız için yorumlar kapalı
  • 640 KEZ OKUNDU
Barut: Cumhuriyet ilkelerine daha çok sahip çıkmalıyız

Son Güncelleme 16 Temmuz 2019 by

Barut: Cumhuriyet ilkelerine daha çok sahip çıkmalıyız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini kınayıp aynı acıların tekrarlanmaması için Cumhuriyet ilkelerine daha çok sahip çıkılmasını istedi.

“AYNI ACILAR YAŞANMASIN”

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminin 3’üncü yıldönümünde açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “FETÖ’nün demokrasi ve bağımsızlığımızı hedef alan hain darbe girişimi halkın parlamenter demokrasiye sahip çıkmasıyla engellendi. Aynı acıların yaşanmaması için demokrasinin geliştirilmesi, hukuk ve adaletin tesis edilmesi gerekiyor. Darbe girişiminin tüm boyutlarıyla ele alınması ve gerçeklerin ortaya çıkarılmasını istiyoruz” dedi.

“CUMHURİYET İLKELERİNE SARILMALIYIZ”

15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin demokrasi ve bağımsızlığı hedef aldığını vurgulayan Ayhan Barut, “Bir daha 15 Temmuz gibi darbe girişimleri olmasın diye yaşanan acılardan ders alınması lazım. Bunun için de demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimize, cumhuriyet ilkelerimize daha sıkı sarılmamız gerekiyor. Tüm bu duygularla 15 Temmuz’da yaşamını yitiren şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Mağdur karpuz üreticilerine çözüm üretin
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ