05.12.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Bankalar, deprem kredisi amacından saptırıyor

  • Adana'da / Siyaset / Güncel
  • 05 Mart 2023
  • Bankalar, deprem kredisi amacından saptırıyor için yorumlar kapalı
  • 188 KEZ OKUNDU
Bankalar, deprem kredisi amacından saptırıyor

Son Güncelleme 5 Mart 2023 by

Bankalar, deprem kredisi amacından saptırıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Müzeyyen Şevkin, kamu bankalarının deprem kredilerini amacından saptırdığına dikkat çekti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuşan Dr. Şevkin, kamu bankalarınca depremin yaşandığı 11 ilde en az 6 ay ve üzeri yaşayan herkese 6 ay geri ödemesiz destek kredi verilmeye başlandığını ancak, bu kredilerin normal diğer kredilerdeki gibi uygulandığından boşanma, maddi-manevi tazminat veya başka herhangi bir dava nedeniyle maaşlarında haciz bulunan vatandaşlara verilmediğini söyledi.

BANKALARA ÇAĞRI YAPTI

Depremde 50 bine yakın insanın hayatını kaybettiğini, 100 binden fazla insanın yaralandığını, binaların hasar gördüğünü, oturabilecek durumda olanların eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini dile getiren Dr. Şevkin, şunları söyledi:

“İnsanlarımızın bir çok ihtiyacı da ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla kamu bankalarının deprem illerindeki vatandaşlara yönelik başlattığı destek kredisi, haklarında haciz kararı olup, maaşlarından kesinti yapılanlar ve benzer durumda olanlar yararlanamadığı için eksiktir. Deprem destek kredisinin de pandemi dönemindeki destek kredisi gibi herkese eşit olarak uygulanması ve kamu bankalarının buna göre düzenleme yapması şarttır.”

 

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Adana Demirspor'un Fenerbahçe'den kiraladığı İsmail Yüksek'in hedefi şampiyonluk Açıklaması
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ