29.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Adana’da balıkçılar 15 Eylül’de sona erecek av yasağının bitmesini bekliyor

  • Güncel / Ekonomi / Adana'da
  • 15 Ağustos 2021
  • Adana’da balıkçılar 15 Eylül’de sona erecek av yasağının bitmesini bekliyor için yorumlar kapalı
  • 312 KEZ OKUNDU
Adana’da balıkçılar 15 Eylül’de sona erecek av yasağının bitmesini bekliyor

Son Güncelleme 15 Ağustos 2021 by

Adana’da balıkçılar 15 Eylül’de sona erecek av yasağının bitmesini bekliyor. ADANA’da av sezonunun açılmasını bekleyen balıkçılar pazarında birçok tezgah boş kaldı.

Pahalı olduğu için çiftlik balığı satmak istemeyen işletmecilerin dükkanını kapattığı pazarda esnaf, av yasağının bitmesini bekliyor.Akdeniz’de 15 Eylül’de sona erecek av yasağının bitmesi beklenirken kentteki balık pazarında tezgahlar boş kaldı. Birçok esnaf, çiftlik balıklarının pahalı olması nedeniyle av yasağı bitene kadar tezgahlarını kapatma kararı aldı. Kentteki balık pazarında sadece 6 dükkanın açık olduğu gözlendi. Deniz balığının hiç olmadığı pazarda çiftlik levreğinin kilosu 60-70 lira, çipura ise 45-50 lira arasında satışa sunuluyor.

‘PAZARIMIZ BAHAR ŞENLİĞİ GİBİ OLACAK’

Balıkçı Yusuf Özcan (38), balıkların çiftliklerde çok pahalı olduğunu dile getirerek, ‘Balık az. Komşu dükkanlarımızın çoğu kapalı. 1 Eylül’de Karadeniz’de, 15 Eylül’de ise Akdeniz’de sezon açılacak. Sezon açıldığında bu pazarımız bahar şenliği gibi olacak. Levreğin kilosu sezon açıldığında 50 liraya düşecek. Tüm Adanalıları 1 ay sonra balık pazarına davet ediyorum. Çeşit çeşit ve her bütçeye uygun balıklarımız tezgahlarımızı süsleyecek’ dedi.

 

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  26.08.2019 Adana Nöbetçi Eczaneler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ