19.05.2022 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Yeni Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci Kimdir?

Yeni Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci Kimdir?

Son Güncelleme 16 Haziran 2020 by admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan atama kararları Resmi gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Adana Emniyet Müdürü olarak görev yapan Zafer Aktaş İstanbul Emniyet Müdürlüğüne atandı. Aktaş’ın yerine Kahramanmaraş Emniyet müdürü olarak görev yapan Doğan İnci Adana İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

Peki Doğan İnci kimdir?

Aslen Gümüşhaneli olan Doğan İnci, 6 Ocak 1967 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamlayan İnci; 1985 yılında Polis Koleji’nden, 1989 yılında ise Polis Akademisi’nden mezun oldu. Aynı yıl Komiser Yardımcısı rütbesiyle görev hayatına başladı.

Sırasıyla Polis Akademisi, Finlandiya/Helsinki Güvenlik Ataşeliği ile Diyarbakır, Adıyaman ve Muğla Emniyet Müdürlüklerinde çeşitli rütbelerde görev yaptı.

2012 yılı Temmuz ayında, 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek, 12.02.2014-25.10.2016 tarihleri arası Erzincan İl Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi.

2016 Yılı Ekim ayında yayınlanan kararname ile Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Doğan İnci, son olarak 15 Haziran 2020 Tarihinde yayınlanan kararname ile Adana İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirilmiştir.

Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İNCİ evli ve 3 çocuk babasıdır.​

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Pin It on Pinterest