20.09.2021 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Üniversitelilere Fuhuş Operasyonu Sonrası 11 Tutuklama

Üniversitelilere Fuhuş Operasyonu Sonrası 11 Tutuklama
Online Test Merkezi

Son Güncelleme 4 Temmuz 2020 by admin

Üniversitelilere Fuhuş Operasyonu Sonrası 11 Gözaltı. Adana’da fuhuş şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alınan 12’si kadın 17 zanlı adliyeye sevk edildi. Kendisi de üniversite öğrencisi olan zanlılardan birinin, maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerinin fotoğraflarını WhatsApp üzerinden erkeklere gönderip fuhuş yaptırdığı öne sürülüyor.

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, şehirde yaşı küçük çocuklara zorla fuhuş yaptırıldığı bilgisine ulaştıktan sonra operasyon için harekete geçti. 3 ay süren teknik ve fiziki takip sonucu şebeke üyelerinin  adreslerini tek tek belirleyen ekipler, savcılık tarafından yakalama kararı vermesi ile 30 Haziran’da şafak vakti operasyon düzenledi. Şüphelilerin adreslerine yapılan baskınlarda, 20’si kadın 33 şüpheli gözaltına alındı.

“Matematik öğretmenliğinde bölümünde okuyor fuhuş yaptırıyor”

Polisin yaptığı 3 ay süren takipte şebekenin liderliğini G.B. isimli bir kadının yaptığı kadının erkeklere kadın ayarlayıp komisyon aldığı telefonunda fuhuş yapacak kadınları katalog haline getirip kadın isteyen erkeklere bu fotoğrafları gönderip beğenmelerini sağladığı öne sürüldü. Ayrıca üniversitede matematik öğretmenliği bölünde okuyan B.E. isimli şüphelinin şebekenin üniversite sorumlusu olduğu, maddi durumu iyi olmayıp  paraya ihtiyacı olan öğrencileri bulup bunlara fuhuş yapmaları halinde para kazanabileceklerini söyleyip fuhuş yapmaya ikna ettiği ve daha sonra fuhuş yapmaları için aracılık yaptığı öne sürülüyor. Ayrıca B.E. isimli şüphelinin üniversiteli genç kızların fotoğraflarını WhatsApp uygulaması üzerinden erkeklere gönderip kim hangisini beğenirse o kişiye kızları gönderdiği öne sürülüyor.

“Aralarında Yaşı küçük kızlarda var”

Şebekenin bir diğer üyesi H.Y. isimli kadının ise yine parayı ihtiyacı olan ve kimsesiz yaşı küçük kızları bularak bunları ikna edip fuhuşa sürüklediği öne sürüldü. Zanlının, müşterilerine kızların yaşlarının küçük olduğunu söylemediği ve bu yöntemle 4 kız çocuğuna fuhuş yaptırdığı iddia edildi. Şebekede K.D. isimli kadın şüpheli ve oğlu H.Ç.’nin de bulunduğu, H.Ç’nin müşteri bulduğu, K.D’nin ise fuhuş yapılması için yer sağladığı ileri sürüldü. Ayrıca yaşı küçük iki kızın da bu fuhuşa aracılık ettiği öne sürüldü. 33 zanlıdan 16’sı emniyette alınan ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken 17 zanlı sorgularının ardından tutuklanmaları için adliyeye sevk edildi.

Bunu da okumak isteyebilirsin --->  Husumetlisini vurmak isterken önüne geçen karısını vurdu

Adliyeye sevk edilen 17 zanlıdan 11’i tutuklandı, 6’sına ise ev hapsi cezası verildi. Polis ekipleri haklarında yakalama kararı bulunan 3 şüpheliyi daha arıyor.

Fiyatuygun.com TR
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Pin It on Pinterest