18.05.2022 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Türk mühendisler yaptı… İlk test Erdoğan’dan

Türkiye’nin ilk akıllı “sürücüsüz otobüs” çalışmalarında sona gelindi. Türk mühendisler tarafından üretilen otobüs, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin içerisinde test sürüşü gerçekleştirildi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısına, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyanın ilk seri üretim 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü Atak Electric ile gittiklerini bildirdi.

Türk mühendisler yaptı… İlk test Erdoğan’dan

Son Güncelleme 1 Şubat 2021 by admin

Türkiye’nin ilk akıllı “sürücüsüz otobüs” çalışmalarında sona gelindi. Türk mühendisler tarafından üretilen otobüs ile, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin içerisinde test sürüşü gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ilk elektrikli sürücüsüz otobüsü test etti. Elektrikli sürücüsüz otomobil sene başında duyurulmuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından, ”Kabine toplantımıza mühendislerimizce geliştirilen dünyanın ilk seri üretim 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü Atak Electric’le gidiyoruz.” mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı öncesi ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

Ortaklaşa üretmiş durumdalar. Şu andaki aracın boyu 8 metre. Ses vesaire hiçbir şey söz konusu değil. Yapay zeka olarak da gerek yayalara karşı duyarlı, trafik sinyallerine karşı duyarlı böyle bir araca sahip olmak, yıl sonuna kadar 24 metreye kadar elektrikli hale getirilecek.

İlk elektrikli sürücüsüz otobüs... Cumhurbaşkanı Erdoğan tanıtım törenine katıldı

Seri üretimle birlikte bu sektörde inanıyorum ki ülkemizin de markaların adını da duyuracaklar. Bütün mesele bu adımın da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden atılmış olması bizi ayrıca mutlu etmiştir.

İlk elektrikli sürücüsüz otobüs... Cumhurbaşkanı Erdoğan tanıtım törenine katıldı

Her şey artık elektrikli dönecek. Böyle bir sürecin içerisindeyiz. Temiz enerjinin de ön adımları… Dünya temiz enerjiye gidiyor.

Bize de diyorlar iklim değişikliği noktasında neden adım atıyorsunuz diye? ABD adım atsın biz de atarız. Onlar atmaz biz atarsak sanayimizde durum ortada.

Mühendislerimiz tarafından geliştirilen, seri üretim dünyanın ilk 4. seviye elektrikli sürücüsüz otobüsü Atak Electric’in ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye’yi dördüncü sanayi devrimi ürün ve teknolojilerinin üssü haline getirmekte kararlıyız. pic.twitter.com/tqulutluH7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Pin It on Pinterest