26.05.2022 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Seyhan’da Sokaklar Yenileniyor

Seyhan’da Sokaklar Yenileniyor

Seyhan’da Sokaklar Yenileniyor. Adana Seyhan Belediyesi, kendisine bağlı 96 mahalledeki 10 bine yakın sokakta 9 farklı ekiple asfalt çalışması yapıyor.

Asfalt en az 8 cm

Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince daha önceden belirlenmiş kural ve standartlar dahilinde bakım, onarım ve asfaltlama işlemi gerçekleştiriliyor. Asfaltlama öncesi yıpranmış ve eskimiş asfalt kaldırılarak, zemin temizliği yapılıyor. Bu işlemlerden sonra yeni asfalt sokaklara dökülerek dayanıklılığı arttırılmaya çalışılıyor. Asfaltın en az 8 cm kalınlığında olmasına özen gösteriliyor. Sokaklarda çukur veya tümsekler düzenlenerek asfalt, belli bir düzende oluklara doğru eğim verilmesi sağlanıyor. Asfalt serme işlemi, muhtarlarla gerçekleştirilen istişare toplantılarının ardından oluşan 2020 çalışma planlamasına göre devam ediyor.

Bakım ve onarım çalışması da, yama ile yolun geri kalanının birbirinin devamı ve tamamlayıcısı olması esasına göre yapılıyor. İlk olarak bozuk satıhlardaki çukur kazılarak etrafı kesilip yamaya hazır hale getiriliyor. Çukur temizlendikten sonra yama, mevcut yol hizasında yapılıyor. Çalışmalar esnasında kaldırımlarında bakımı yapılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Pin It on Pinterest