07.07.2022 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Patronunun parasını çalıp, koronavirüs bulaştırmaya çalışan işçi yakalandı

Patronunun parasını çalıp, koronavirüs bulaştırmaya çalışan işçi yakalandı

ADANA’da oto galerici iş adamı İbrahim Ünverdi’nin verdiği 215 bin TL ile ortadan kaybolan ve koronavirüs hastasından aldığı tükürüğü patronunun içeceğine karıştırmaya çalıştığı iddia edilen işçi Ramazan Ç. yakalandı ve ev hapsi cezası aldı.

Patronunun parasını çalıp, koronavirüs bulaştırmaya çalışan işçi yakalandı

ADANA’da oto galerici iş adamı İbrahim Ünverdi’nin verdiği 215 bin TL ile ortadan kaybolan ve koronavirüs hastasından aldığı tükürüğü patronunun içeceğine karıştırmaya çalıştığı iddia edilen çalışanı Ramazan Ç. yakalandı ve ev hapsi cezası aldı. Ünverdi, Ramazan Ç.’nin yakalanması nedeniyle memnun olduğunu ancak ev hapsini yeterli görmediği için karara itiraz edeceklerini söyledi. Ramazan Ç. ise Ünverdi’nin kendisini yaklaşık 1 milyon lira dolandırdığını iddia etti.

Kentte, geçen yıl eylül ayında oto galericilik yapan İbrahim Ünverdi’nin iddiaya göre, otomobil satışından elde ettiği 215 bin TL’yi ofise götürmesi için verdiği çalışanı Ramazan Ç., parayla birlikte kayıplara karıştı. Olaydan birkaç gün sonra Ünverdi’nin ulaştığı Ramazan Ç., parayı borcu olduğu tefeciye verdiğini öne sürüp, telefonunu yüzüne kapattı. Ünverdi, başka bir çalışanından, Ramazan Ç.’nin bir koronavirüs hastasından 500 lira karşılığında tükürük aldığını ve içeceğine koyarak hastalık bulaştırmaya çalıştığı öğrenildi.

Bu iddiaya çok şaşıran Ünverdi, ‘Ben hayatımda böyle bir öldürme tekniği görmedim’ dedi. Olayın basına yansımasının ardından Ramazan Ç.’nin daha çok sinirlendiğini öne süren Ünverdi, tehdit mesajları almaya başladığını kaydetti. Bunun üzerine Adana Adliyesi’ne giden Ünverdi, Ramazan Ç. hakkında öldürmeye teşebbüs ve tehdit gibi çeşitli suçlarından şikayetçi oldu. Ünverdi’nin şikayetinin ardından Ramazan Ç., 10 Şubat’ta saklandığı evde yakalandı. Sorgusu tamamlanan Ramazan Ç., Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildiği sırada, korona hastasından alınan tükürüğün yalan olduğunu, İbrahim Ünverdi’nin kendisini 1 milyon lira dolandırdığını ve Ünverdi’nin tefeci olduğunu iddia etti.

Sağlık kontrolünden geçirilen Ramazan Ç., ‘dolandırıcılık’ suçundan ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Ramazan Ç.’ye ev hapsi cezası verildi.

BEKLEDİĞİMİZ BİR KARAR DEĞİLDİ

Ramazan Ç.’nin yakalandığına mutlu olduğunu söyleyen İbrahim Ünverdi, ‘Şu an biraz mutlu olsak bile birazda üzgünüz.

Hakim ev hapsi verilmesine karar kıldı. Bu beklediğimiz bir karar değildi. Bizim isteğimiz gerekli olan hapis cezası almasıydı. Avukatlarımız gerekli mercilere itirazda bulanacaklar. Bu virüs 2 – 3 kişiden çıktı ve tüm dünyaya yayıldı. Sağlık personelleri bu kadar çalışırken bu kişinin şeytani plan yapması çok üzücü bir durum. Ev hapsi eşimi, çocuklarımı bir nebze rahatlattı ama ceza evine girerse tabi çok çok daha rahatlayacağız. Kendimizi daha da güvende hissedeceğiz’ dedi.

ŞİMDİ O EVDE BİZ DIŞARDAYIZ

Aylardır korkusundan evden çıkamadığını söyleyen eşi Dilek Ünverdi, şunları söyledi: ‘Bir nebzede olsa rahatladık. O şimdi evinde biz dışarıya çıkıyoruz. Ama en çok istediğimiz o kişinin ceza alması. Avukatlarımız bu konu hakkında itirazda bulanacaklar. İnşallah adalet yerini bulacak.

SALGINDAN DOLAYI ONLARCA İNSANIMIZI KAYBETTİK

Ünverdi aile avukatı Oğuzhan Mete Karabıyık ise şunları kaydetti: ‘Bu olayın kentimizde olması inanılır gibi değil. Bu salgın hastalıktan dolayı insanlar hayatını kaybederken, müvekkilimizi insanlık dışı, vahşice öldürmeye teşebbüs edilmesi kabul edilecek bir durum değil. Hukuk camiası olarak bu işi kınıyoruz. Bu kişinin ceza alması için elimizden geleni yapacağız.  İnsanlar, ‘Böyle bir şey olabilir mi? 500 liraya satın alınmış bir tükürükle insan öldürülmeye mi çalışılır’ gibi söyleyebilirler. Salgın hastalıktan dolayı onlarca insanımız bu ülkede can verdi. Müvekkilimizde bu durumla müşteki durumuna geldi’ diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: