24.10.2021 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Kozan’da 21 okula “Temiz Okul” belgesi

Kozan’da 21 okula “Temiz Okul” belgesi
Online Test Merkezi

Son Güncelleme 16 Eylül 2020 by admin

Adana’nın Kozan ilçesinde Temiz Okul projesine başvuran 49 okuldan 21’i evrak almaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, Kozan Belediye Başkan Vekili Arif Dağlı, Eğitim-Bir-Sen Kozan Temsilcisi Umut Gül İnkılap İlkokulu Müdürü Turan Pazarcı’nın ev sahipliğinde İnkılap İlkokulunda bir araya geldi.

İlçede pak mektep projesine başvuran okullardan İnkılap İlkokulunun belgesi takdim edildi. Okulda araştırmalar yapan kurul 21 Eylül’dahi birinci sınıflar amacıyla açılacak okullarda alınan tedbirleri yerinde gördü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, Kozan’dahi 49 okulun Temiz Okul projesine başvurduğunu ve 21 okulun ilk etapta evrak almaya hak kazandığını belirtti.

Kaymakam Şafak Gürçam’dahi, 21 Eylül itibarı ile birinci sınıf ve mektep evveli eğitimin başlayacağını hatırlatarak, “Velilerimizin gönüllerinin rahat olmasını istiyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu hususta her çeşitli tedbiri almış halde. Temizlik ve hıfzıssıhha konusu ile ilgili tüm okullarımız Pazartesi günü başlayacak eğitim ve öğretime hazır halde. Velilerimizin bu hususta hiç tereddüttü olmasın. Biz dahi takipçisi olacağız. Bu anlamda yeni eğitim öğretim yılımız hepimize hayırlı şanslı olsun” ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Ahmet Emre Bilgili şayet Milli Eğitim Bakanlığının tüm bürokratlarını tüm Türkiye’ye dağıttığını belirterek “Adana’nın yüz yüze eğitime hazır olup olmadığının raporunu hazırlamak amacıyla bölgedeyiz. Tedbirimizi çok sıkı alarak okullarımızı eğitime açmamızda fayda var. Pazartesi günü münasebetiyle 1. sınıflarımız eğitim-öğretime başlıyor. Hayatın verimli devam etmesi amacıyla çocuklarımızın okullarına gelmesinde büyük fayda var. Bu dahi tamamıyla bizim alacağımız tedbirlere tabi. Tedbir almadan hayatın devam etmesi muhtemel değil” biçiminde konuştu

Bunu da okumak isteyebilirsin --->  Adana'da 2 ayrı uyuşturucu operasyonunda 10 şüpheli yakalandı
Fiyatuygun.com TR
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Pin It on Pinterest