17.05.2022 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı

Köşe yazarı olmak ister misiniz? Gönüllü Yazar Kadromuza Katılın

Köşe yazarı olmak ister misiniz? Gönüllü Yazar Kadromuza Katılın

Son Güncelleme 13 Haziran 2019 by admin

Yazar Kadromuza Katılın

Görüş ve fikirlerinize değer veriyoruz…

Yaşadıklarınız, Sokaklarda gördükleriniz, okuduklarınız Adana ile ilgili her konuda yazı kaleme alabilirsiniz.

ŞARTLAR

Makalelerinizde hakaret, küfür, ırkçı ve insanları rencide edici ifadelerin yer almaması yeterli.

Özgün ol!
Kendin ol!
Cesur ol!

– Adana ile ilgili olmalı
– Yazılarınız orijinal ve özgün olmalı
– İmla kurallarına dikkat edilmeli
– Yazınızın başka bir yerden kopyalanmamış olmalı.

KONU

Hangi konuda yazmalıyım?
Makalelerinizde konu sizlere bağlıdır. Adana ile ilgili istediğiniz her hangi bir konuda makale yazabilirsiniz.

İçerik paylaşacak olan Yazarlarda aradığımız Şartlar !

Yazarlık şartları; başvuru yapmış herkes tarafından okundu olarak kabul edilmektedir. Lütfen başvuru yapmadan önce aşağıda ki şartları dikkatlice okuyunuz.

 • 5651 Sayılı Kanun`un 8. Maddesine ve T.C.K`nın 125. Maddesine göre TÜM İÇERİK YAZARLARIMIZ VE EDİTÖRLERİMİZ yayınladıkları yazılardan ve haberlerden sorumludur. Adanada.NET  hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Websitemiz; Basın Ahlak İlkelerine uymaya söz vermiştir ve bütün hakları saklıdır.
 • İnternetten derlenen/alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.
 • Yazar adayı, başvuru sırasında gerçek bilgilerini kullanmalıdır.Aksi ispatlanırsa,  Avukatımız “insanları kandırmaya yönelik yanlış bilgi vermek” suçundan dava açabilir.
 • Yazılarda;aşırı siyaset veya din, direk kişi/kişilere/kurumlara saldırı, terör örgütlerini ve buna benzer kavramları destekleyen yazılar olmamalıdır.Doğabilecek herhangi bir sorun ve akabinde ki şikayetlerden dergimiz sorumlu tutulamaz.Hesabınız sorgusuz iptal edilir.
 • Mazeret bildirmeden 2 haftadan fazla süre ile yeni yazı eklemeyen yazarlarımızın hesabı iptal edilir.
 • Adanada.NET; Yazılar için ne para talep eder nede ödeme yapar..
 • Adanada.NET; Yazar yaşı en az 16 olarak belirlemiştir. 16 yaşından küçüklerin başvuruları değerlendirilmeden iptal edilir.
 • Başvuru şartları ve yazım şartları, dergi yönetimi tarafından tarafların hakları korunarak güncellenebilir ve değiştirilebilir.

Başvuru Süreci:

Websitemizde yazar olmak isteyen gönüllülerin, geçireceği süreç adım adım aşağıda paylaşıldığı gibidir.

 • Yazar Başvuru Forumu: Yazar olmak isteyen herkes bu forumu eksiksiz olarak doldurup göndermelidir. Başvuru forumu doldurulurken, yazar adayı kendine ait bilgileri doğru olarak beyan etmelidir. Aksi durum tespit edilirse, başvurusu onaylanmış olsa bile, yazarlık işlemleri sonlandırılır. Başvurmak için Tıklayınız.
 • Değerlendirme: Gönderilen başvuru dikkatlice incelenir ve her bilgi değerlendirilerek, olumlu veya olumsuz sonuçlandırılır.
 • Tanışma: Başvurusu sonuçlanan yazarlar ile Editör arasında online tanışma etkinliği düzenlenir. Burada ki amaç yazar ile dergi arasında ki iletişimi sağlamaktır.
 • Eğitim: Online olarak düzenlenecek eğitim etkinliği ile Adanada.NET’in işleyişi, yazınların düzenlenmesi, kategorilerin kararlaştırılması, yazıların yaygınlaştırılması gibi birçok farklı konularda çalışmalar yürütülür.
 • Yazma: Gerekli tüm alt yapı çalışması sağlandıktan sonra yazar, yazılarını yayınlamaya başlar.
 • Başvuru kabul edilen yazar adayının gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra, 1 hafta içerisinde ilk yazısını paylaşması gerekmektedir. Aksi durumda yazarlığı sonlandırılır.
 • Başvuru forumu kabul edilmeyen yazar adayların bir daha ki başvurusu 1 ay dolmadan önce onaylanmaz. Yanlış bilgi ve farklı sebeplerden dolayı yazarlığı iptal edilen adaylarda 12 ay dolmadan önce tekrar başvuruda bulunamazlar.

Yazarlık şartları; başvuru yapmış herkes tarafından okundu olarak kabul edilmektedir. Lütfen başvuru yapmadan önce yukarıda ki şartları dikkatlice okuyunuz.

Gerekli bilgileri okuduktan sonra,kararınızı verdiyseniz.Yapmanız gereken tek şey, aşağıda ki başvuru forumunu tıklayarak doldurmanız. Düşüncelerinizi ve Yazılarınızı Paylaşmanın Tam Zamanı!

Başvurmak için Tıklayınız.

– Bir kişi tarafından yapılan başvuru, sonuçlandırılmadan birden çok tekrarlanması durumunda, başvurular otomatik olarak olumsuz değerlendirilecektir.

– Sadece olumlu değerlendirilen başvurulara geri dönüş yapılacaktır.  Değerlendirmeler başvuru sırasında paylaşılan e-mail adreslerine gönderilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Yazılarınızın daha önce başka bir internet sitesinde yayınlanmamış olması gerekmektedir…

ÖNEMLİ NOT: Şahıslara, Kamu kurum yada kuruluşları hedef alan, küfür ve hakaret içeren yazılar kesinlikle kabul edilmemektedir.

ÖNEMLİ NOT: Köşe yazılarında mali ve hukuki sorumluluğu yazarlara aittir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Pin It on Pinterest