fbpx
30.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Osmaniye’de acil yıkım kararı verilen 474 binadan 238’i yıkıldı

  • Osmaniye
  • 08 Mart 2023
  • Osmaniye’de acil yıkım kararı verilen 474 binadan 238’i yıkıldı için yorumlar kapalı
  • 23 KEZ OKUNDU
Osmaniye’de acil yıkım kararı verilen 474 binadan 238’i yıkıldı
Lösev

Son Güncelleme 8 Mart 2023 by admin

Osmaniye’de acil yıkım kararı verilen 474 binadan 238’i yıkıldı. Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği iller arasında yer alan Osmaniye’de, acil yıkım kararı verilen 474 binadan 238’i yıkıldı.

 

Vali Erdinç Yılmaz başkanlığında, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Koordinatör Niğde Valisi Mustafa Koç ve İldeki çadır alanları sorumlularının katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı. Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, ağır hasarlı binaların yıkımları ile ilgili bilgi verdi.

 

Bakan Yardımcısı Demirtaş, “Osmaniye’nin yerli makinalarıyla ilgili çalışan firmalar makas bulmakta biraz zorlandılar. Kentte üç kata kadar olan yerlerde yıkımlar yapıldı ama büyük yapılarda biraz sıkıntıları oldu. Acil yıkılacak olan binalardan yüksek yapılı olanlar kaldı. Diğerleri aşağı yukarı yıkımları bitti. Oransal olarak 474 binanın 238 tanesini yıktık. Bunlar arasında yüksek binalar kaldı. 0-3 kat arası olan binaların çoğu yıkılmış oldu. Bir tane camimiz var. Bir 10 günlük bir zaman zarfında tamamen enkazların, molozların da kaldırılması dahil sonlandırmış olacağız” diye konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Başkan Kara: "Osmaniye halkı, Cumhur İttifakına sahip çıkmak zorunda"
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ