09.12.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Ağıla giren sokak köpekleri, 9 keçiyi telef etti

  • Osmaniye
  • 07 Aralık 2022
  • Ağıla giren sokak köpekleri, 9 keçiyi telef etti için yorumlar kapalı
  • 101 KEZ OKUNDU
Ağıla giren sokak köpekleri, 9 keçiyi telef etti

Son Güncelleme 7 Aralık 2022 by

Ağıla giren sokak köpekleri, 9 keçiyi telef etti. Osmaniye’de bir ağıla giren sokak köpekleri, 9 küçükbaş hayvanı telef etti, 4’ünü yaraladı.

 

Olay, Düziçi ilçesine bağlı Karacaoğlan Mahallesi sınırlarında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Ali Kırat’a ait ağıla giren sokak köpekleri 9 keçiyi telef etti, 4’ünü yaraladı. Sabah ağıla gelen Kırat gördüğü manzara karşısında şaşırırken, durumu yakınları ile ilçe tarım müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Ekipler bölgeye gelerek gerekli raporu tutarken, yaralı hayvanlara uygulanacak tedavi hakkında bilgi verdi.

 

Bölgede hayvancılık yaptığını belirten Ali Kırat, “Dün akşam namazından sonra bölgeden ayrıldım. Sabah hayvanlara bakmaya geldiğimde bu acı tabloyu gördüm. Her yer telef olmuş hayvan. 9 tanesi telef olmuş, 4 de yaralı var. Baba mesleğimiz hayvancılık 40 yıldır bu işi yapıyorum ufak tefek bir iki tane oluyordu ama böyle toplu katliam görmedim” dedi.

 

40 senedir kardeşi gibi hayvancılık yapan Ahmet Kırat da böyle bir durumu ilk defa gördüklerini ifade etti.

 

Hayvancılıkla uğraşan Cevdet Kıraç ise, “Ali Kırat abimizin 9 hayvanını sokak köpekleri boğdu öldürdü. Daha önce de yan köyden komşuların keçilerini köpekler boğdu. Köpekleri de gördüm 4-5 tane giderken şimdi biz onları öldürsek onlar bizden kıymetli. Bugün Ali abinin başına gelen yarın benim başıma gelir” diye konuştu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Fıstık hırsızları jandarmadan kaçamadı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ