Lösev
23.06.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Niğde Belediyesi Ücretsiz ’Üniversiteye Hazırlık Kursu’ açıyor

  • Niğde
  • 17 Mayıs 2024
  • Niğde Belediyesi Ücretsiz ’Üniversiteye Hazırlık Kursu’ açıyor için yorumlar kapalı
  • 65 KEZ OKUNDU

Eğitimde fırsat eşitliğini ön planda tutan Niğde Belediyesi; üniversiteye hazırlanan gençler için ücretsiz ’Üniversiteye Hazırlık Kursları’ düzenleyecek.

Niğde Belediyesi Ücretsiz ’Üniversiteye Hazırlık Kursu’ açıyor

Son Güncelleme 17 Mayıs 2024 by admin

Eğitimde fırsat eşitliğini ön planda tutan Niğde Belediyesi; üniversiteye hazırlanan gençler için ücretsiz ’Üniversiteye Hazırlık Kursları’ düzenleyecek.

Niğde Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenleyeceği kurslara yönelik kayıtlar, 100. Yıl Millet Kütüphanesi’nde alınmaya başladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce düzenlenecek olan Üniversiteye Hazırlık Kursları, hafta için her gün 09.00-18.00 saatleri arasında verilecek. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki eğitimciler tarafından verilecek hazırlık kurslarında; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Fizik, Sosyal Bilimler, Coğrafya ve Biyoloji gibi temel derslerin yanı sıra sınava hazırlıkta eksik konuların tamamlanmasına yönelik ders programları da yer alacak. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; düzenleyecekleri kurslarla ilgili yaptığı açıklamada, Niğde Belediyesi olarak eğitime ve öğrencilere verdikleri destekleri her yıl artırdıkları gibi eğitime değer katan projeleri de hayata geçirmeye devam ettiklerini anlattı. Son 4 yıl içerisinde 4 kütüphane açarak, tüm öğrencilerin yeni nesil kütüphanelerde ders çalışmalarına imkan sağladıklarını belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Her yıl okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye yardımı yapıyoruz. Kütüphanelerimizde imkanı olan ve olmayan tüm gençlerimizin, nezih ortamlarda ders çalışmalarını sağlıyoruz. Şimdi de dershanelere gitme imkanı olmayan öğrencilerimiz için üniversiteye hazırlık kursları açıyoruz” dedi.

Üniversite hazırlık kursu kayıtlarının başladığına dikkati çeken Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kayıtlar tamamlandıktan sonra üniversite sınavlarının yapılacağı tarihe kadar kursların devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Kursiyerler hünerlerini sergiledi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ