22.09.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Toroslar’da park ve yeşil alanlar bakımdan geçiyor

  • Mersin
  • 04 Temmuz 2023
  • Toroslar’da park ve yeşil alanlar bakımdan geçiyor için yorumlar kapalı
  • 131 KEZ OKUNDU
Toroslar’da park ve yeşil alanlar bakımdan geçiyor

Son Güncelleme 4 Temmuz 2023 by admin

Toroslar’da park ve yeşil alanlar bakımdan geçiyor. Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, yaz aylarında vatandaşların uğrak yeri olan park ve yeşil alanlarda temizlik, bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yoğunlaştırdı.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen ağaç budama, çim biçme, ilaçlama ve sulama işlemlerinin yanı sıra deforme olan bank, kamelya, çöp kovası ve çocuk oyun grupları periyodik olarak tamir ediliyor veya yenileriyle değiştiriliyor. Doğanın tüm güzelliklerini barındıran Toroslar’da birbirinden güzel mesire alanları da ekipler tarafından düzenli olarak temizleniyor.

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yeşil alanların önemine dikkat çekerek, “Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras yeşil alanlarımızdır. Biz de Toroslar Belediyesi olarak hem yeşil alanlarımızı düzenli olarak bakımdan geçiriyor hem de yeni alanlar oluşturuyoruz. Amacımız, hemşehrilerimize daha sağlıklı, temiz ve huzurlu ortamlar sunmaktır. Hemşehrilerimizden de isteğimiz yeşil alanlarımızı korumaları ve sahip çıkmalarıdır” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Evlat edindikleri çocuk otizmli ve epilepsi hastası çıktı ama bakmaktan vazgeçmediler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ