fbpx
31.03.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Toroslar’da kaldırım işgaline karşı sıkı denetim

  • Mersin
  • 08 Mart 2023
  • Toroslar’da kaldırım işgaline karşı sıkı denetim için yorumlar kapalı
  • 24 KEZ OKUNDU
Toroslar’da kaldırım işgaline karşı sıkı denetim
Lösev

Son Güncelleme 8 Mart 2023 by admin

Toroslar’da kaldırım işgaline karşı sıkı denetim. Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırımda ürün ve malzemelerini sergileyerek, yayaların kullanım alanını daraltan işletme sahiplerini uyardı.

 

Toroslar Belediyesi, ilçe genelinde kaldırım işgalinin ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için denetimlerini sürdürüyor. Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların geçişini engelleyen reklam tabelası, tezgah, masa ve sandalye gibi malzemelerin yol ve kaldırımlarda bulunmasına izin verilmeyeceğine dikkat çekti. Engelliler için oluşturulan alanlar üzerine park eden motorlu vasıta sahiplerinden de gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

 

“Esnafımızın duyarlılık göstermesini istiyoruz”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kaldırımların yayaların ortak kullanım alanı olduğunu belirterek, yol ve kaldırım işgali yapan esnafa müsaade etmeyeceklerini söyledi. Yılmaz, “Kaldırım ve yollara konulan malzemeler bir yandan kötü bir görüntünün oluşmasına neden olurken diğer yandan da vatandaşlarımızın kaldırımları kullanırken zorlanmalarına neden oluyor. Toroslar Belediyesi olarak hemşerilerimizin huzur ve can güvenliğini tehdit edecek hiçbir işgale geçit vermeyeceğiz. Bu noktada ekiplerimiz, ilçemiz genelinde denetimlerini sürdürüyor. Konuya duyarlılık gösteren esnafımıza teşekkür ederiz” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Akdeniz'de kadınlar ücretsiz sağlık taramasından geçiriliyor
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ