25.02.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi, 110 bin 175 kişiye destek verdi

  • Mersin
  • 25 Ocak 2024
  • Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi, 110 bin 175 kişiye destek verdi için yorumlar kapalı
  • 32 KEZ OKUNDU
Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi, 110 bin 175 kişiye destek verdi

Son Güncelleme 25 Ocak 2024 by admin

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesinin Kadın ve Çocuk Danışma Merkezinde, 110 bin 175 kişiye destek verildiği bildirildi.

 

Toroslar Belediyesi, toplum yapısını ve aile kavramını güçlendirmek adına gerçekleştirdiği çalışmalarla göz dolduruyor. Kadınların sosyal ve ekonomik hayatta daha aktif olmalarını sağlamak amacıyla 56 branşta mesleki eğitim kursları açarak eğitim ve üretimi bir arada sunan belediye, Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi ile de Türkiye’ye örnek olacak çalışmalara imza atıyor. Alanında uzman psikologlar, oyun terapistleri ve çocuk gelişim uzmanlarının görev aldığı merkezde, kadınlara psikolojik, sosyal ve hukuksal danışmanlık hizmeti veriliyor. Çocukların yaşadıkları duygusal, gelişimsel ve davranışsal sorunların üstesinden gelmeleri, gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde desteklenmesi için farklı alanlarda atölye çalışmaları da yapılıyor.

 

 

“Yüz yüze görüşmelerin yanı sıra online terapi hizmeti”

 

Yüz yüze görüşmenin yanı sıra merkeze gelemeyen vatandaşlar için görüntülü aramalar ile online terapiler de gerçekleştiriliyor. Belirli gün ve haftalarda bölgenin ihtiyaçlarına uygun eğitimler, seminerler, atölyeler ve etkinlikler hayata geçirilirken bu çerçevede ’Kadına yönelik şiddete karşı mücadele eğitimi, güven ve dönüşüm projesi bağımlılık ve farkındalık eğitimi, ev ve esnaf ziyaretleri, şehit ailesi ziyaretleri, yayla sohbetleri, mahalle muhtar ziyaretleri, çocuk ve aile arası iletişim seminerleri, çocuk şenlikleri, kadınlara yönelik paneller, deprem süreci psikolojik ilk yardım desteği, Atatürk ve masal evi ziyaretleri, Kuvayi Milliye Karargahı ve müze ziyaretleri, denver II gelişim testi, sinema etkinlikleri, bireysel terapi ve oyun terapisi’ çalışmaları yapıldı. Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi ile bugüne kadar 110 bin 175 kişiye destek verildi.

 

 

“Hedefimiz bilinçli birey, sağlıklı aile ve güçlü toplum”

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Rusların talebi arttı, konut fiyatları İstanbul'la yarışıyor

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi ile psikolojik, hukuksal ve sosyal danışmanlık hizmeti vererek farkındalık çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirterek, “Hep söylediğimiz gibi bir evde bulunan her bir ferdin derdi bizleri ilgilendiriyor. Kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, engellilerimizin, yaşlılarımızın kısaca toplumun her kesiminin yanında olmaya gayret gösterdik. Göreve geldiğimizde ilk işimiz Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezimizi kurmak oldu. Kadın ne kadar güçlü olursa, aile ne kadar güçlü olursa toplum da o kadar güçlü olur. Toroslar’da herkesin mutlu olduğu, yaşamaktan zevk aldığı bir ilçe hedefiyle çalışmalarımızı sürdürdük” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ