31.05.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Silifke’de Çocuk Görüşme Merkezi açıldı

  • Mersin
  • 05 Mayıs 2023
  • Silifke’de Çocuk Görüşme Merkezi açıldı için yorumlar kapalı
  • 31 KEZ OKUNDU
Silifke’de Çocuk Görüşme Merkezi açıldı
Lösev

Son Güncelleme 5 Mayıs 2023 by

Silifke’de Çocuk Görüşme Merkezi açıldı. Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde kurumların desteğiyle Silifke Adalet Sarayının yanında bulunan Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu Kültür Merkezinin 2 ve 3 nolu atölyeleri, yapılan tadilat ve tefrişat işlemlerinin tamamlanmasının ardından “Çocuk Görüşme Merkezi” oldu.

 

Açılan merkezle ile ilgili bilgi veren İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, “Çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki kurulmasına dair aile mahkemelerince verilen ilam ve tedbir kararları, geçmişte icra memurları ve kolluk kuvvetleri tarafından yerine getirilirken yapılan düzenleme sonucunda bu görev çocuğun yüksek yararı gözetilerek adli destek ve mağdur hizmetleri müdürlüklerine verilmiştir. Bu çerçevede çocuk, hak sahibi ve yükümlü ebeveynler, çocukların yaş ve gelişim düzeyleri gözetilerek hazırlanan görüşme merkezine çağrılacak, burada görevli psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı unvanındaki personelimiz tarafından çocuk ve taraflar ile iletişim kurulacak, çocuğa nasıl davranılması gerektiği konusunda rehberlik edilecek ve akabinde velayet sahibi çocuğu teslim alacaktır. Taraflar arasında gerçekleşen bu işlemler için herhangi bir ücret talep edilmeyecek, tüm giderler Adalet Bakanlığı bütçesi tarafından karşılanacaktır” dedi.

 

Merkezin açılmasının ardından Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Cumhuriyet Başsavcısı Eskiler ve diğer misafirler gezerek incelemelerde bulundu.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Mersin'de öğrencilere ulaşım indirimi
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ