25.02.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Minik bilim kahramanları Mersin’de buluştu

  • Mersin
  • 08 Mayıs 2023
  • Minik bilim kahramanları Mersin’de buluştu için yorumlar kapalı
  • 77 KEZ OKUNDU
Minik bilim kahramanları Mersin’de buluştu

Son Güncelleme 8 Mayıs 2023 by

Minik bilim kahramanları Mersin’de buluştu. Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi ile Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle, FIRST LEGO League Explore Festivali düzenlendi. Mersin ve Adana’da festivale katılan 18 takım sürdürülebilir enerji alanına odaklanarak, legolardan yenilikçi projeler ortaya çıkardı.

 

Yenişehir Belediyesi, dünyanın en yaygın bilim programlarından biri olan ve Türkiye’de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle gerçekleştirilen FIRST LEGO League Explore Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen festivalde takımlar hazırladıkları projeleri katılımcılarla paylaştı. Minik bilim kahramanı çocuklar, enerjinin üretilmesi, depolanması, dağıtılması ve tüketilmesine yönelik yeni bilgiler keşfederek, sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımı üzerine projeler ve fikirler üretti. Hazırladıkları proje fikirlerini kodlama becerilerini kullanarak hareketli parçalar ile renklendiren minik bilim kahramanları, çalışmalarıyla hayran bıraktı.

 

Festivalde takımların legolardan oluşan çalışmalarını inceleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Toplumumuzun geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımız, legoları kullanarak sınırlarını zorluyor ve enerji dönüşümüne dair önemli adımlar atıyorlar. Çocuklarımızın bu projeleriyle, sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etmek, çevreye duyarlılık bilincini yaymak ve enerji verimliliği konusunda farkındalık oluşturmak için önemli festival düzenledik. Bu projeler, sadece eğlence amacı taşımakla kalmıyor, aynı zamanda çevremizdeki enerji ihtiyaçlarını karşılamanın yeni yollarını keşfetmemize yardımcı oluyor. Çocuklarımızı bu çalışmalarıyla teşvik ederek, destekleyerek ve önlerinde açık bir yol çizerek toplumumuzun ve geleceğimizin sürdürülebilir enerjiye geçişine katkıda bulunabiliriz. Bu nedenle, Yenişehir Belediyesi olarak, çocuklarımıza gereken desteği sağlamak ve onları cesaretlendirmek için elimizden geleni yapacağız. Sürdürülebilir enerji ve çevre konularında çocuklarımızın fikirlerine değer veriyoruz. Onların yenilikçi yaklaşımlarını görmek, bizi geleceğe yönelik umutlandırıyor ve bu alanda adımlar atmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlememiz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Kurs merkezlerinde veliler bilgilendiriliyor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ