28.11.2022 - Adanada.NET / Adana'nın Şehir Portalı
Adanada.NET

Mersin’de sonbahar temizliği yapıldı

Mersin’de sonbahar temizliği yapıldı

Son Güncelleme 24 Kasım 2022 by admin

Mersin’de sonbahar temizliği yapıldı. Bu çerçevede Akdeniz ilçesi Yeni Mahalle’de yer alan Fasih Kayabalı Caddesi’nde sonbahar temizliği yapan ekipler, titiz dokunuşlarla caddeye güzel bir görünüm kazandırdı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi koordinesinde gerçekleştirilen çalışma çerçevesinde caddedeki ağaçlar budandı, yaprak üfleme makinesiyle kaldırımlardaki kaba kirlilikler temizlendi. Detaylı temizlik çalışmasının ardından vakumlu yol süpürme araçlarıyla cadde süpürülerek, arazöz ile yıkandı.

 

Kent genelinde sürdürülen bu çalışmalar ile bir yandan caddeler pırıl pırıl bir görünüme kavuşurken, öte yandan da şiddetli yağışlarda oluşabilecek su taşkınlarının da önüne geçiliyor. Ekipler, ani yağış durumlarına karşı mazgalları tıkayacak katı çöpleri caddelerden arındırıyor.

 

Sorumluluk alanında bulunan 15 metre üzeri cadde, bulvar ve sokaklarda rutin çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, temizliğin yanı sıra ilaçlama çalışmalarını da koordineli bir şekilde sürdürüyor. Vektörel haşerelere karşı 12 ay boyunca görev başında bulunan ekipler, larva, ergin, haşere, kemirgen ve karasineklere karşı da ilaçlama işlemlerini sürdürüyor.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Ümit Yaşar Oğuzcan şiirleriyle anıldı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ