10.06.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Mersinde dolunun zarar verdiği bahçelerde hasar tespit çalışması başlatıldı

  • Mersin
  • 24 Mayıs 2023
  • Mersinde dolunun zarar verdiği bahçelerde hasar tespit çalışması başlatıldı için yorumlar kapalı
  • 36 KEZ OKUNDU
Mersinde dolunun zarar verdiği bahçelerde hasar tespit çalışması başlatıldı
Lösev

Son Güncelleme 24 Mayıs 2023 by admin

Mersinde dolunun zarar verdiği bahçelerde hasar tespit çalışması başlatıldı. Mersin’in Mut ilçesinde dün meydana gelen şiddetli dolu yağışı nedeniyle zarar gören meyve bahçeleri ile ekili tarım arazilerinde hasar tespit çalışması başlatıldı.

 

Meteorolojinin uyardığı kuvvetli yağış dün Mut ilçesine bağlı Fakırca, Kadıköy, Hamam, Aydınoğlu, Sakız ve Barabanlı mahallelerinde, dolu olarak etkili oldu. Uzun süre devam eden iri taneli dolu yağışı nedeniyle sebze ve meyve bahçeleri zarar gördü. Özellikle kayısı, erik, kiraz ve ceviz ağaçlarının etkilendiği yağış sonrasında İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından sahada hasar tespit çalışması başlatıldı.

 

İlçe Tarım Müdürlüğü, dolu nedeniyle Fakırca, Kadıköy, Hamam, Aydınoğlu, Sakız ve Barabanlı mahallelerinde yaklaşık 3 bin dekar arazide ekili olan sebze ve meyve bahçelerinin zarar görmesinden dolayı harar tespitine başlandığını bildirdi.

 

Türkiye’nin ilk sofralık kayısı hasadında yüzde 85’ini karşılayan Mut ilçesinde dolu yağışıyla zarar gören üreticiler, dolu afeti ile birlikte bu ürünler zarar gördüğünü kaydetti.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  ROSATOM Mersin Bölge Satranç Turnuvası'nda şampiyonlar belli oldu
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ