10.06.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Mersin Büyükşehir’in Adıyaman’da inşa ettiği konteyner kent ilk misafirlerini ağırladı

  • Mersin
  • 24 Mayıs 2023
  • Mersin Büyükşehir’in Adıyaman’da inşa ettiği konteyner kent ilk misafirlerini ağırladı için yorumlar kapalı
  • 40 KEZ OKUNDU
Mersin Büyükşehir’in Adıyaman’da inşa ettiği konteyner kent ilk misafirlerini ağırladı
Lösev

Son Güncelleme 24 Mayıs 2023 by admin

Mersin Büyükşehir’in Adıyaman’da inşa ettiği konteyner kent ilk misafirlerini ağırladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 Şubat depreminin ardından Adıyaman’da inşa edilen konteyner kent, ilk misafirlerini ağırlamaya başladı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman’da bir kent inşa etti. 670 konteynerden oluşan konteyner kent, Adıyamanlı depremzedelere teslim edilmeye başlandı. İçerisinde sahra hastanesinden kreşe, çocuk oyun alanlarından psikososyal destek alanına kadar yaşamsal birçok alanın bulunduğu konteyner kente gelen depremzedelere anahtarları Büyükşehir Belediyesi’nin personelleri tarafından teslim edildi. Altyapı ve üstyapı olarak eksiksiz bir donanıma sahip olan konteyner kente gelen depremzede yurttaşlar da verilen destekten ötürü tüm Mersin halkı adına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve ekibine teşekkür etti. Konteyner kentte anahtar teslimleri yapılan aileler, yaşayacakları alanları inceledi. Depremzede vatandaşlar kısa süre içerisinde kişisel eşyalarını alıp konteyner kente yerleşmeye başladılar.

 

“Büyükşehir Belediyesi olarak burada adeta mini bir kent kurduk”

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Adıyaman Konteyner Kent Kamp Sorumlusu Kubilay Yorulmaz, şu an için 170 konteyneri teslim etmek üzere açtıklarından bahsederken, “Misafirlerimiz yavaş yavaş gelmeye başladı. Konteyner kentimizin içinde başta sahra hastanesi olmak üzere, gerekli birçok ünite yer almaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak burada, altyapısından üstyapısına kadar adeta mini bir kent kurduk. Depremzedelerimizi de yavaş yavaş ağırlamaya başladık” dedi.

 

“Sizi hiç unutmayacağız”

 

Yapımı tamamlanan konteyner kent için Mersin Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini ileten depremzede vatandaşlardan Eyüp Ünler, “Mersinliler kapılarını bize açtıktan sonra, burada bir evimiz oldu. Allah hepinizden razı olsun. Mersin Büyükşehir Belediyesi bize sıcak bir yer verdi. İyi ki varsınız. İnşallah daha güzel günlerimiz olacak, ama sizi hiç unutmayacağız. O kadar güzelsiniz ki. Bize destek verdiniz. Bizi ayağa kaldırdınız, bize yer gösterdiniz, bize şefkat ettiniz, Allah hepinizden razı olsun. Rabbim bir daha bu ülkeye böyle bir acıyı vermesin” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Akdeniz'de çevre temizliği bu kez çocuklarla yapıldı
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ