Lösev
24.06.2024 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadın alanındaki uygulamaları anlatıldı

  • Mersin
  • 20 Kasım 2022
  • Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadın alanındaki uygulamaları anlatıldı için yorumlar kapalı
  • 127 KEZ OKUNDU
Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadın alanındaki uygulamaları anlatıldı

Son Güncelleme 20 Kasım 2022 by

Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadın alanındaki uygulamaları anlatıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) ortaklığı ile 17, 18 ve 19 Kasım tarihlerinde ‘Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Protokolü’nü imzalayan belediyeler çalıştayı düzenlendi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kadın Şube Müdürü Burcu Yalta Özgür de, ‘Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Protokolü’nü imzalayan belediyeler çalıştayına katıldı. Çalıştayda, Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadın alanında yaptığı çalışmalardan uygulama örnekleri katılımcılarla paylaşıldı.

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu tarafından Büyükşehir Belediyesinin kadına yönelik şiddete karşı yaptığı çalışmalar ve verdiği hizmetler anlatılırken, bunlarla ilgili uygulamalar hakkında da bilgi verildi.

 

Hasoğlu Dokucu, çalıştayda ayrıca Üretici Kadın Stantları, Evimiz Atölye Projesi, Çocuk Gelişim Merkezleri ve Yerel Eşitlik Eylem Planı gibi konuları da katılımcılara aktarma fırsatı buldu. Çalıştay sayesinde diğer belediyelerle bilgi akışı sağlandı ve deneyim paylaşımı yapıldı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Toroslar’a atık getirme merkezi kuruldu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ