01.06.2023 - Adanada.NET / Adana Haber, Adana Son Dakika Haberleri , Adana'nın Şehir Portalı

Huzurevi personeline ‘Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi

  • Mersin
  • 01 Mayıs 2023
  • Huzurevi personeline ‘Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi için yorumlar kapalı
  • 29 KEZ OKUNDU
Huzurevi personeline ‘Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi
Lösev

Son Güncelleme 1 Mayıs 2023 by

Huzurevi personeline ‘Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi personeline yönelik ‘Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi verilmeye başlandı. 3 hafta sürecek olan eğitimde, uzmanlar tarafından yaşlı sağlığı, psikolojisi, yaşlılarla iletişim konularında detaylı bilgi verilecek.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığında gerontolog olarak görev yapan Cihan Tanrıverdi, yapılan eğitimle personele büyük fayda sağlayacaklarını belirterek, “Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi personellerine yönelik bir eğitim başlattık. Üç hafta sürecek olan eğitimimizi haftada bir gün 3’er saat olarak planladık. Eğitimimizde, yaşlılık psikolojisi, yaşlılarla iletişim, yaşlılık hastalıkları ve artan yaşla birlikte meydana gelen mental ve fiziksel değişimlerden bahsedeceğiz. Faydalı bir eğitim olacağını düşünüyorum” dedi.

 

Eğitimin gerçekleştiği Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi Müdürü Canan Kubat ise, “Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaşlı bakım kalitesini artırmak, hizmet standardımızı yükseltmek için, personelin bu konudaki yeni gelişmeleri izleyebilmesi açısından ortaklaşa böyle bir eğitim planladık” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler de ilgini çekebilir -->  Tarım ve turizm merkezi Erdemli doğalgaza kavuştu
Lösev
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ